اخبار پزشکی

مسمومیت‌های الکلی به تهران رسید/ ضرورت ایجاد اورژانس چشم پزشکی اخبار سلامت

مسمومیت‌های الکلی به تهران رسید/ ضرورت ایجاد اورژانس چشم پزشکی اخبار سلامت

مسمومیت‌های الکلی به تهران رسید/ ضرورت ایجاد اورژانس چشم پزشکی

فوق تخصص مراقبت های ویژه از افزایش تعداد بیماران ناشی از مسمومیت الکلی طی هفته اخیر در تهران خبر داد و گفت: به منظور رسیدگی به مشکلات این بیماران ضرورت دارد اورژانس چشم پزشکی ایجاد شود.

محمد رضا هاشمیان در گفتگو با خبرنگار مهر در خصوص مصدومیت‌های ناشی از الکل‌های تقلبی، افزود: بیماران ناشی از مسمومیت الکلی در گذشته نیز در بیمارستان بستری می‌شدند اما در هفته اخیر تعداد این بیماران در بیمارستان‌های تهران بیشتر شده است.

وی گفت: در بخش مراقبت‌های ویژه برخی از بیمارستان‌های خصوصی تعدادی از بیماران ناشی از مسمومیت مصرف الکل بستری هستند و همچنین در بیمارستان‌هایی که مخصوص مسمومیت است نیز نمونه‌هایی مشاهده شده است.

استاد تمام دانشگاه و فوق تخصص مراقبت‌های ویژه ادامه داد: کاهش سطح هوشیاری مسمومیت با متانول، درگیری چشمی، تاری دید است به طوری که بیمارستان‌های تخصصی چشم باید در این خصوص با ما همکاری کنند اما متأسفانه تاکنون این بیماران را پذیرش نکردند و ما فقط با متخصصینی که در بیمارستان هستند ارتباط داریم.

هاشمیان گفت: تاری دید در برخی موارد تبدیل به نابینایی می‌شود بنابراین لازم است اورژانس مخصوص چشم پزشکی برای این بیماران راه اندازی شود تا بتوان مشکلات ناشی از مسمومیت متانول را در آن سریع درمان کرد چرا که از دست رفتن زمان منجر به اتفاقات ناگواری برای این افراد می‌شود که ممکن است بیمار فوت کند.

وی در خصوص آمار مسمومیت‌های ناشی از الکل افزود: در گذشته در کرج مواردی از مسمومیت وجود داشت و به تازگی نیز در تهران نمونه‌هایی مشاهده شده و این بیماران نیاز به CRRT دیالیز ۲۴ ساعته دارند اما چون تحت پوشش بیمه نیست هزینه بالایی دارد و بیماران توان پرداخت آن را ندارند.

استاد تمام دانشگاه و فوق تخصص مراقبت‌های ویژه تاکید کرد: این افراد نیاز به معاینات مرتب چشم پزشکی و سرویس دهی های ویژه زیر نظر تیم تخصصی دارند که در حال حاضر این امکان در بخش‌های آی سی یو فراهم نشده است.

لینک منبع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا