اخبار

ناوگان امدادی هلال‌ احمر با بحران فرسودگی مواجه است پرشین طب

ناوگان امدادی هلال‌ احمر با بحران فرسودگی مواجه است پرشین طب

نماینده تالش، رضوان شهر و ماسال در مجلس با تاکید بر اهمیت تقویت بودجه هلال احمر برای پاسخ به حوادث، سوانح و بحران‌ها تاکید کرد: ناوگان امدادی هلال‌ احمر با بحران فرسودگی مواجه است.

به گزارش گروه اجتماعی خبرگزاری تسنیم، حسن محمدیاری، نماینده تالش، رضوان شهر و ماسال در مجلس شورای اسلامی درباره بودجه هلال احمر با توجه به حادثه‌خیز بودن کشور اظهار کرد: هلال احمر ردیف بودجه سالیانه خودش را دارد اما‌ بودجه تخصیصی، توان نوسازی ناوگان امدادی این جمعیت را ندارد.

وی افزود: با توجه به اینکه استان‌های شمالی کشور حادثه خیزتر هستند، باید بودجه مناسب‌تری به هلال احمر تعلق بگیرد تا این جمعیت نیز به استان‌های شمالی توجه بیشتری داشته باشد.

این نماینده مجلس یازدهم گفت: ضعیف  بودن امکانات لجستیکی هلال احمر به نحوی است که یک مرکز امدادی در ماسال داریم که امدادگران خانم و آقا، در دو کانکس مستقر و آماده خدمات‌رسانی در حوادث هستند. این مرکز فقط یک آمبولانس فوق‌العاده فرسوده در اختیار دارد. با این شرایط و امکانات، هلال‌ احمر قادر به خدمات‌رسانی نیست.

محمدیاری گفت: برای بهبود امکانات لجستیکی هلال احمر، باید وارد رایزنی شویم و راهکارهای ترمیم بودجه این نهاد را دریافت کنیم تا بتوانیم گامی موثر برای ترمیم بودجه هلال‌ احمر برداریم. برای تقویت بودجه سازمان‌ها و ارگان‌های حمایتی در مجلس باید راهکاری اساسی اندیشیده شود.

عضو کمیسیون اجتماعی مجلس گفت: هلال احمر در حال حاضر دارای کمبود جدی در حوزه آمبولانس، خودروهای امداد و نجات و پایگاه‌های امدادی است.

یادآور می‌شود کولیوند؛ رئیس جمعیت هلال‌ احمر هفته گذشته با حضور در کمیسیون اجتماعی مجلس با نمایندگان این کمیسیون دیدار کرده و پیگیر بهبود وضعیت رفاه و شغل کارکنان و امدادگران این جمعیت با ۲۴۰ ساعت خدمت در پایگاه‌های هلال‌ احمر، شده بود. فرسوده بودن ناوگان، لزوم تقویت انبارهای امدادی هلال‌ احمر برای پاسخ مناسب و به‌موقع به حوادث و بحران‌ها و همچنین نبود بودجه برای امدادرسانی سوانح ناشی از تغییرات اقلیمی از دیگر مباحث مورد تاکید کولیوند در این جلسه بود.

انتهای پیام/

لینک منبع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا