اخبار

نجوای متفاوت جانبازان هنگام احرام در مسجد شجره + فیلم پرشین طب

نجوای متفاوت جانبازان هنگام احرام در مسجد شجره + فیلم پرشین طب

حضور کاروان جانبازان در مسجد شجره برای انجام اعمال احرام همراه شده بود با یک اتفاق متفاوت؛ کنار تلبیه گفتن (لَبَّیکَ الّلهُمَّ لَبَّیکَ…) یاد رفقای شهیدشان افتاده بودند و زمزمه می‌کردند: کجایید ای شهیدان خدایی … .

به گزارش گروه اجتماعی خبرگزاری تسنیم،‌ حضور کاروان جانبازان در مسجد شجره برای انجام اعمال احرام همراه شده بود با یک اتفاق متفاوت؛ کنار تلبیه گفتن (لَبَّیکَ الّلهُمَّ لَبَّیکَ…) یاد رفقای شهیدشان افتاده بودند و زمزمه می‌کردند: کجایید ای شهیدان خدایی … .

در حج امسال بیش از ۵۰ هزار نفر یعنی ۵۷ درصد زائران خانه خدا، از مسجد شجره در مدینه لباس احرام به تن می‌کنند. گروه‌هایی طعم محرم شدن را چشیده‌اند و نوبت به آخرین کاروان‌ها رسیده است.

حج تمتع , حج تمتع 402 , محرم ,

یکی از این کاروان‌ها، کاروان جانبازان دفاع مقدس است که هر کدامشان یک یادگاری از جنگ دارند و یک غم بزرگ؛ اینکه از رفقای شهیدشان دور افتاده اند همین فراق سبب شده کنار اللهم لبیک زمزمه کنند “کجایید ای شهیدان خدایی”.  آنهایی که غم فراق روی دلش سنگینی کرده در میقات شجره طلب شهادت کردند.

به رسم مروت و جوانمردی یاد رفقای شهیدشان بودند؛ زیارت به نیابت از شهیدان جنگ تحمیلی، عهد نانوشته‌ای بود که داشت ادا می‌شد و چه با معرفتن هم نسلی‌های حاج قاسم سلیمانی که این سفر و این زیارت را مدیون خون همرزم شهیدشان می‌دانند.

انتهای پیام/

لینک منبع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا