اخبار

نخستین پارک فناوری ونزوئلا با استفاده از تجربه پارک فناوری پردیس ایران تأسیس شد پرشین طب

نخستین پارک فناوری ونزوئلا با استفاده از تجربه پارک فناوری پردیس ایران تأسیس شد پرشین طب

رئیس جمهور ونزوئلا در مراسم افتتاح اولین پارک علم و فناوری ونزوئلا، با اشاره به بازدید خود از پارک فناوری پردیس گفت: نخستین پارک علم و فناوری ونزوئلا با استفاده از تجارب ایران و الگوی گیری از پارک فناوری پردیس تأسیس شده است.

به گزارش گروه اجتماعی خبرگزاری تسنیم، در مراسم افتتاح نخستین پارک علم و فناوری کشور ونزوئلا، نیکولاس مادورو رئیس جمهور این کشور با اشاره به سفر خود به ایران و بازدید از پارک فناوری پردیس گفت: در سفر به ایران به دعوت معاونت علمی و فناوری رئیس‌جمهور بازدیدی از پارک فناوری پردیس داشتم که شگفت زدگی من و همراهانم را در پی داشت. پس از این بازدید، پارک فناوری پردیس به عنوان الگویی از توجه به علوم کاربردی و سرمایه‌گذاری لازم برای توسعه علمی، اقتصادی و صنعتی مورد مطالعه قرار گرفت و با افتتاح نخستین پارک علم و فناوری ونزوئلا، اولین گام در راستای نیل به توسعه علم و فناوری این کشور برداشته شده است.

در این مراسم که با حضور حجت الله سلطانی؛ سفیر جمهوری اسلامی ایران در کاراکاس و جمعی از وزرای کشور ونزوئلا و نمایندگانی از کشور‌های مختلف برگزار شد، مادورو با اشاره به رشد و توسعه علم و فناوری در ایران اظهار کرد: کلیه دانشمندان و محققان دنیا را به بازدید از ایران و پارک فناوری پردیس تشویق می‌کنم. بخش‌های گوناگون در آنجا با بهره‌گیری از سرمایه‌گذاری خصوصی و دولتی، توسعه علوم کاربردی برای تولید کلیه محصولات را پیش می‌برند. در آنجا ۳۰۰ پروژه از سوی ۳۰۰ شرکت به اجرا گذاشته شده و به صنعتی‌سازی و ارتقاء محصولاتِ در خور احترام دست یافته‌اند.

رئیس جمهور ونزوئلا افتتاح نخستین پارک علم و فناوری ونزوئلا را الگوگیری از پارک فناوری پردیس و پیشرفت‌های علم و فناوری ایران برشمرد و گفت: پیشرفت ونزوئلا در کلیه بخش‌ها متکی به دانش آن در حوزه‌های علم و فناوری پیشرفته است و می‌باید از طریق اتحاد با کشور‌های برادر نظیر جمهوری اسلامی ایران و از طریق برادری و مودت عمیق با ۳۳ کشور عضو جامعه سالک با جایگزین کردن محصولات و نوآوری و تولید ملی به کلیه تحریم‌ها پایان دهیم.

براساس این گزارش، توسعه روابط علم و فناوری ایران و ونزوئلا از سال ۱۳۹۸ و با سفر معاون علمی، فناوری، بهداشتی و آموزشی رئیس جمهور ونزوئلا به ایران وارد مرحله جدیدی شده است. نیکلاس مادورو رئیس جمهور ونزوئلا و جمعی از وزرا و معاونان ریاست جمهوری این کشور طی سفر به ایران و پس از ملاقات‌های رسمی، ۲۳ خرداد ۱۴۰۱ از پارک فناوری پردیس بازدید کردند.

در این بازدید وزرای امور خارجه، کشاورزی، ارتباطات، علوم و تکنولوژی، حمل و نقل و گردشگری ونزوئلا، نیکلاس مادورو را همراهی می‌کنند. مادورو، رئیس جمهور ونزوئلا، در سال ۱۴۰۱ پس از بازدید از پارک خطاب به میزبانان ایرانیِ خود گفت: ما از شما در حوزه ایجاد و توسعه پارک‌های فناوری الهام گرفته‌ایم و بسیار علاقه‌مندیم با کمک، همراهی و حمایت شما این کار را در ونزوئلا انجام دهیم.

همچنین نمایشگاه دستاورد‌های فناورانه جمهوری اسلامی ایران در ونزوئلا شهریور ۱۴۰۱ با حضور۸۲ شرکت دانش‌بنیان از جمله ۱۸ شرکت از پارک فناوری پردیس در کاراکاس برگزار شد و علاوه بر دانشمندان و فناوران این کشور، مادورو رئیس جمهور ونزوئلا هم از این نمایشگاه بازدید کرد.

انتهای پیام/

لینک منبع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا