اخبار پزشکی

نظارت و بازرسی در وزارت بهداشت به معنای مچ گیری نیست اخبار سلامت

نظارت و بازرسی در وزارت بهداشت به معنای مچ گیری نیست اخبار سلامت

مشاور وزیر بهداشت، امر نظارت بر مسئولان، مدیران و بخش های مختلف را فرایندی مستمر توصیف کرد و گفت: نظارت و بازرسی به معنای مچ گیری نیست.

به گزارش خبرگزاری مهر، سیدمحمد پورحسینی، در اجلاس مدیران و رؤسای دفاتر و ادارات بازرسی، ارزیابی عملکرد و پاسخگویی به شکایات دانشکده‌ها و دانشگاه‌های علوم پزشکی سراسر کشور در سالن شهید سلیمانی ستاد مرکزی اظهار داشت: انتصاب مدیران شایسته دشواری امر نظارت را تا حدودی کاهش می‌دهد، اما نظارت بر مدیر شایسته نیز باید وجود داشته باشد.

وی، نظارت بر مسئولان، مدیران و بخش‌های مختلف را فرایندی مستمر برشمرد و خاطرنشان کرد: نظارت و بازرسی به معنای مچ گیری نیست، بلکه به منظور توانمند کردن سیستم انجام می‌شود.

پورحسینی بر استفاده از روش‌های نوین در پاسخگویی و نظارت تاکید و تصریح کرد: گلوگاه‌های فسادآور باید شناسایی و در عین حال مراقبت شوند.

مشاور وزیر و مدیرکل حوزه وزارتی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی بر ضرورت مراقبت وپیشگیری از بروز فساد و صیانت از آبروی افراد تاکید کرد و گفت: به دلیل جو مسمومی که در فضای مجازی حاکم است، گاه وقتی نام افراد مطرح می‌شود، بدون اینکه حکمی از سوی دستگاه قضا صادر شده باشد، باآبروی افراد بازی می‌شود.

وی با بیان اینکه مبارزه با فساد کار آسانی نیست، گفت: پیشگیری از فساد از مبارزه با فساد مهمتر است بنابراین باید گلوگاه‌های فساد خیز را شناسایی و مراقبت کنیم.

مشاور وزیر و مدیرکل حوزه وزارتی وزارت بهداشت، توجه و تاکید وزیر بر مقوله نظارت و بازرسی را ویژه و راهبردی خواند و اظهار داشت: ارزیابی عملکرد مدیران در وزارت بهداشت به طور جد دنبال می‌شود.

لینک منبع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا