دانستنی های پزشکی

نقاشی یک گربه توسط ربات انسان‌نما+فیلم پزشکی علم وپیشرفت

نقاشی یک گربه توسط ربات انسان‌نما+فیلم پزشکی علم وپیشرفت

نقاشی یک گربه توسط ربات انسان‌نما+فیلم پزشکی علم وپیشرفت

به گزارش گروه علم و پیشرفت خبرگزاری فارس به نقل از ایندیپندنت، در ویدئویی که توسط شرکت«انجینیرد آرت» آپلود شده است، آمکا، ربات انسان نما، دیده می شود که گربه ای را ترسیم کرده و توضیح می دهد که چگونه این تصاویر را ایجاد می‌کند.

پیشرفته‌ترین ربات انسان‌نمای جهان، اکنون توانایی خود را در زمینه نقاشی نشان داده است. این ربات که قبلاً توانایی بیان انواع مختلف احساسات انسانی و توانایی آنها در صحبت کردن به چندین زبان را نشان داده بود، او اکنون در ویدئویی که توسط شرکت سازنده آن آپلود شده یک گربه را ترسیم کرد. این ربات می‌گوید که تصویر طراحی خود را از طریق پروژه شبکه عصبی منبع باز استیبل دفیوژن ایجاد می کند.

آمکا قبل از ترسیم گربه، همچنین درک خود را از این موجود بیان کرد که گربه‌ها روش خاصی برای ایجاد آرامش و همراهی با انسان‌ها دارند، چه از طریق نوازش و چه از طریق تعاملات.

این ربات که در سال ۲۰۲۱ ساخته شد، پیشرفته ترین ربات انسان نمای جهان است. آمکا از میکروفون، دوربین و نرم افزار تشخیص چهره استفاده می کند. شرکت سازنده در وب سایت خود خاطرنشان کرد که آمکا به طور خاص به عنوان یک پلتفرم برای توسعه فناوری های رباتیک آینده طراحی شده است.

 

 

پایان پیام/


لینک منبع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا