اخبار پزشکی

نگاه ویژه کارشناسان گروه ۵ به گردهمایی اربعین اخبار سلامت

نگاه ویژه کارشناسان گروه ۵ به گردهمایی اربعین اخبار سلامت

دستیار ویژه وزیر و مدیرکل همکاری‌های بین الملل وزارت بهداشت، گفت: گردهمایی اربعین در نشست کارشناسان ارشد گروه پنج به صورت ویژه پرداخته شد.

به گزارش خبرگزاری مهر، محمد حسین نیکنام، در حاشیه پنل “همکاری‌های فرا مرزی در زمینه اجتماعات” در چهارمین روز از بیست و ششمین نشست کارشناسان ارشد کشورهای گروه پنج در زمینه همکاری‌های نظام سلامت، اظهار داشت: گردهمایی اربعین یکی از اتفاقات بسیار باشکوه و مهم در جهان، منطقه و بین کشورهای گروه پنج است.

وی افزود: حدود ۴.۵ ماه با اربعین فاصله داریم و میلیون‌ها زائر حسینی از افغانستان و پاکستان برای شرکت در این مراسم از کشور ما عبور می‌کنند و خواهران و برادران کربلایی از ایران نیز به تجمع آنها اضافه می‌شوند تا همگی به عراق و کربلا مشرف شده و چند روز آنجا حضور داشته باشند.

رئیس دبیرخانه کشورهای گروه پنج وزارت بهداشت اظهار داشت: وظیفه بخش سلامت این است که درباره گردهمایی اربعین نیز جدی عمل کند. البته مسئول سلامت ایرانیان در خارج از کشور جمعیت هلال احمر است ولی باید بین مسئولان سلامت در منطقه یک هماهنگی برای راهپیمایی باشکوه اربعین ایجاد شود.

نیکنام یادآور شد: یکی از محورهای بیست و ششمین اجلاس کارشناسان ارشد گروه پنج در این اجلاس بحث بهداشت تجمعات قرار دادیم. زیرا علاوه بر اربعین تجمعات زیادی در طول سال از زائران مشهد، قم، شیراز، کربلا، کاظمین، نجف و شهرهای مذهبی داریم. ولی مهم‌ترین تجمع اربعین است که امیدواریم نتیجه همفکری‌ها در این اجلاس منجر به برنامه ریزی برای هرچه بهتر برگزار شدن اربعین شود.

دستیار ویژه وزیر و مدیرکل همکاری‌های بین الملل وزارت بهداشت افزود: چون بحث اربعین در بین تجمعات، فوریت دارد و زمان زیادی تا آغاز مراسم آن نداریم، متفاوت از بحث‌های دیگر لحاظ شد، زیرا باید برنامه‌ها در این زمینه سریعاً از تئوری به عمل تبدیل شود.

نیکنام تاکید کرد: برای دستیابی به برنامه عمل اربعین علاوه بر این اجلاس، برنامه‌های دیگری بین کشورهای عضو گروه پنج حتی به صورت وبیناری برگزار خواهیم کرد.

لینک منبع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا