دانستنی های پزشکی

نگرانی رهبران جهان از قدرت فناوری/ برای هوش مصنوعی استاندارد فنی جهانی تصویب کنید پزشکی علم وپیشرفت

نگرانی رهبران جهان از قدرت فناوری/ برای هوش مصنوعی استاندارد فنی جهانی تصویب کنید پزشکی علم وپیشرفت

به گزارش گروه علم و پیشرفت خبرگزاری فارس به نقل از رویترز، رهبران کشورهای گروه هفت (جی۷) روز شنبه خواستار توسعه و پذیرش استانداردهای فنی برای قابل اعتماد نگه داشتن هوش مصنوعی شدند و گفتند که حاکمیت این فناوری با رشد آن همگام نبوده است.

رهبران کشورهای این گروه که در هیروشیما، ژاپن ملاقات کردند، معتقدند که رویکردها برای دستیابی به چشم انداز مشترک و هوش مصنوعی قابل اعتماد متفاوت است، آنها در بیانیه ای گفتند که قوانین فناوری های دیجیتال مانند هوش مصنوعی باید مطابق با ارزش های دموکراتیک مشترک ما باشد.

این توافق پس از آن حاصل شد که اتحادیه اروپا که در جی۷ شرکت می کند، در این ماه به تصویب قانونی برای مدیریت فناوری هوش مصنوعی نزدیک شده، که اولین قانون جامع هوش مصنوعی در جهان است.

اورسولا فون در لاین، رئیس کمیسیون اروپا روز جمعه گفت: «ما می‌خواهیم سیستم‌های هوش مصنوعی صرف نظر از منشأشان دقیق، قابل اعتماد، ایمن و بدون تبعیض باشند».

رهبران جی۷ گفتند که باید فوراً فرصت‌ها و چالش‌های هوش مصنوعی مولد را بررسی کنند، زیرمجموعه‌ای از فناوری برپایه برنامه چت‌جی‌پی‌تی رایج شده است.

ربات گفت و گوی چت‌جی‌پی‌تی، ایلان ماسک و گروهی از متخصصان هوش مصنوعی را تحت فشار قرار داد تا چند ماه پیش زنگ خطر را به صدا درآورده و خواستار توقف شش ماهه در توسعه سیستم‌های قدرتمندتر شوند. یک ماه بعد، قانون‌گذاران اتحادیه اروپا از رهبران جهان خواستند راه‌هایی برای کنترل فناوری‌های هوش مصنوعی بیابند و گفتند که آنها سریع‌تر از حد انتظار در حال توسعه هستند.

سم آلتمن، مدیر عامل شرکت اپن‌ای‌آی و مالک چت‌جی‌پی‌تی روز سه شنبه در سنا آمریکا گفت که ایالات متحده باید مجوز و الزامات آزمایشی را برای توسعه مدل های هوش مصنوعی در نظر بگیرد.

رهبران جی۷ روز جمعه توافق کردند که تا پایان سال جاری یک مجمع وزیران به نام « Hiroshima AI process» برای بحث در مورد موضوعات مربوط به هوش مصنوعی مولد، مانند حق نسخه‌برداری و اطلاعات نادرست، ایجاد کنند.

این رهبران همچنین از سازمان‌های بین‌المللی مانند سازمان همکاری و توسعه اقتصادی خواستند تا تحلیل‌هایی را در مورد تأثیر تحولات سیاستی در نظر بگیرند.

این نشست پس از نشست وزرای دیجیتال جی۷ در ماه گذشته انجام شد، جایی که اعضای آن (ایالات متحده، ژاپن، آلمان، بریتانیا، فرانسه، ایتالیا، کانادا و اتحادیه اروپا) گفتند که باید قوانین هوش مصنوعی مبتنی بر ریسک را اتخاذ کنند.

همچنین انتظار می‌رود اتحادیه اروپا و ایالات متحده ۹و۱۰خرداد در شورای تجارت و فناوری در سوئد درباره فناوری‌های نوظهور تبادل نظر کنند.

پایان پیام/


لینک منبع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا