اخبار

هسته شکوفایی انقلاب اسلامی در دفاع مقدس شکل گرفت/ ثمره مقاومت شهد شیرین پیروزی است پرشین طب

هسته شکوفایی انقلاب اسلامی در دفاع مقدس شکل گرفت/ ثمره مقاومت شهد شیرین پیروزی است پرشین طب

نماینده ولی فقیه در امور حج و زیارت با بیان اینکه هسته شکوفایی انقلاب اسلامی در دفاع مقدس شکل گرفت، بر نقش مقاومت در شکوفایی و پیروزی های ملت ایران پس از انقلاب اسلامی تاکید کرد.

به گزارش گروه اجتماعی خبرگزاری تسنیم، حجت‌الاسلام والمسلمین سید عبدالفتاح نواب در «مراسم تواصی به حق» که با حضور کارکنان سازمان حج و زیارت و بعثه مقام معظم رهبری در نمازخانه این سازمان برگزار شد، با گرامیداشت سوم خرداد سالروز آزادی خرمشهر درباره نقش «مقاومت» در پیروزی و دستیابی به موفقیت سخن گفت و دهه کرامت، هفته حج و سوم خرداد؛ روز نشاط و خوشحالی حضرت امام خمینی(ره) را گرامی داشت.

وی با اشاره به سخنان مقام معظم رهبری در دیدار با کارگزاران حج اظهار کرد: همه ما مدیون رزمندگان، شهدا و فتح‌آفرینان هستیم و به نقش مقاومت در موفقیت و پیروزی مسلمانان در همه عرصه‌ها بیشتر باید پرداخته شود.

سرپرست حجاج ایرانی به فرمایش مقام معظم رهبری در مورد مقاومت اشاره کرد و ادامه داد: ایشان تاکید کردند که هزینه مقابله و مقاومت کمتر از هزینه سازش است. مقاومت عنصری است که در صورت به وقوع پیوستن ثمره شیرینی دارد چرا که موجب عقب‌نشینی دشمن و شکوفایی مقاومت‌کننده می‌شود.

نماینده ولی فقیه در امور حج و زیارت با تاکید بر نقش مقاومت و ثمرات آن گفت: وقتی سازش صورت می‌گیرد دیگر برون‌رفت از وضعیت موجود دنبال نمی‌شود اما مقاومت باعث شکوفایی و قرار گرفتن در مسیر جدید موفقیت می‌شود.

حجت‌الاسلام والمسلمین نواب نقش مقاومت در موفقیت‌های انقلاب اسلامی را بسیار پررنگ دانست و افزود: بسیاری از برنامه‌ها و اقداماتی که در جمهوری اسلامی شکوفا شده است، هسته اصلی آن در هشت سال دفاع مقدس شکل گرفت.

وی به آیات متعدد قرآن در مورد مقاومت و تاثیر آن بر موفقیت مسلمانان در طول تاریخ اشاره و در این ارتباط فرازهایی از سخنان حضرت محمد(ص) و حضرت علی(ع) را نقل کرد.

نماینده ولی فقیه در امور حج و زیارت با گرامیداشت سوم خرداد سالروز آزادسازی خرمشهر که از آن به عنوان روز خوشحالی حضرت امام(ره) نام برده شده است، گفت: فتح خرمشهر با مقاومت مردم ایران و مجاهدت رزمندگان تحقق یافت کما اینکه حضرت امام خمینی(ره) نیز در این مورد فرمودند ما مثل امام حسین(ع) به میدان نبرد وارد شدیم و پیروز خارج شدیم.

وی همچنین به سخنی از حضرت علی(ع) اشاره کرد و ادامه داد: ایشان فرمودند کسی که استقامت بکند نامش در تاریخ به فراموشی سپرده نمی‌شود.

نواب همه این موارد را جنگ با دشمن ظاهری عنوان کرد و گفت: اگر بخواهیم کرامت و بزرگواری را که حضرت علی(ع) تاکید کرده‌اند، داشته باشیم باید مقابل شیطان و خواسته‌های نفسانی بایستیم و در برابر آنها مقاومت کنیم. در این راستا باید از خدا هم کمک بخواهیم تا بتوانیم در این مقابله و مقاومت، پیروز باشیم.

نماینده ولی فقیه در امور حج و زیارت با تمجید از نقش مردم ایران در مقاومت و هشت سال دفاع مقدس خاطرنشان کرد: حضرت امام خمینی(ره) فرمودند: «من با جرئت مدعی هستم که مردم ایران و توده میلیونی آن در عصر حاضر بهتر از مردم حجاز در زمان پیامبر گرامی اسلام(ص) و مردم کوفه در عهد حضرت علی(ع) هستند.» این ادعای بزرگ اما به جایی است چرا که مردم ایران بارها این موضوع را اثبات کرده‌اند. 

انتهای پیام/

لینک منبع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا