دانستنی های پزشکی

هشدار جدید نسبت به خطرات هوش مصنوعی/ بنیانگذار اپل: اگر می خواهید بمیرید خودروی تسلا سوار شوید پزشکی علم وپیشرفت

هشدار جدید نسبت به خطرات هوش مصنوعی/ بنیانگذار اپل: اگر می خواهید بمیرید خودروی تسلا سوار شوید پزشکی علم وپیشرفت

به گزارش گروه علم و پیشرفت خبرگزاری فارس به نقل از فیوچریسم، استیو وزنیاک، یکی از بنیانگذاران اپل در مصاحبه‌ای جدید عنوان کرد که تلاش‌های شرکت تحت رهبری ایلان ماسک برای راه اندازی سسیستم رانندگی خودران، موارد امنیتی زیادی را نادیده می گیرد و به‌صورت مداوم تسلا را برای رانندگی، ناامن می‌کند.

وزنیاک طی مصاحبه تلویزیونی به سی‌ان‌ان گفت: «اگر می‌خواهید مطالعه ای در مورد اشتباهات هوش مصنوعی انجام دهید و ببینید توانایی دارد در هر فرصتی شما را بکشد، یک خودروی تسلا بخرید.»

وی اشاره کرد اجازه دادن به تسلا برای در اختیار گرفتن کنترل فرمان خودرو خطرات زیادی دارد. وزنیاک مدت‌هاست منتقد نرم‌افزار خودران تسلا بوده و معتقد است واقعیت بسیار متفاوت تر از ادعاهای بلند پروازانه ماسک است.

اظهارات وزنیاک تا حدی از حقیقت دور نیست زیرا ما طی سال‌ها شاهد برخوردهای مرگبار متعددی بوده‌ایم که در آن خودروها ویژگی راننده خودکار را داشتند.

اداره ملی ایمنی ترافیک بزرگراه ایالات متحده در سال ۲۰۲۱ اعلام کرد که به علت برخی تصادفات در حال تحقیق درباره سازنده خودروهای برقی است. سپس در سال گذشته، اخباری منتشر شد مبنی بر اینکه وزارت دادگستری در حال بررسی بیش از دوازده تصادف مربوط به ویژگی های خودران است این تصادفات باعث مرگ سرنشینان شدند.

ظاهرا علی‌رغم بازاریابی بحث‌برانگیز تسلا و وعده‌های مکرر ماسک، خودرو آن نمی‌توانند در سال ۲۰۲۳ به طور کامل سیستم خودران بودن را پیاده کنند.

پایان پیام/


لینک منبع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا