اخبار

هشدار زرد هواشناسی از امروز تا روز پنج‌شنبه اول تیرماه پرشین طب

هشدار زرد هواشناسی از امروز تا روز پنج‌شنبه اول تیرماه پرشین طب

مدیرکل مدیریت بحران استان تهران از صدور هشدار زرد توسط سازمان هواشناسی خبر داد و گفت: طبق این هشدار از بعد از ظهر امروز ۲۹ خردادماه تا روز پنجشنبه یکم تیرماه با افزایش آلاینده‌های جوی و کاهش کیفیت هوا روبرو خواهیم بود.

به گزارش گروه اجتماعی خبرگزاری تسنیم، حامد یزدی مهر در جمع خبرنگاران از صدور هشدار زرد توسط سازمان هواشناسی خبر داد و اظهار کرد: طبق این هشدار از امروز بعد از ظهر ۲۹ خرداد ماه تا روز پنجشنبه یکم تیرماه با افزایش آلاینده‌های جوی و کاهش کیفیت هوا روبرو خواهیم بود.

وی تصریح کرد: طبق پیش‌بینی‌های صورت گرفته این کاهش کیفیت هوا به طور اخص برای امروز در مرکز و نیمه جنوبی و برای روز پنجشنبه در نواحی غربی و جنوب غربی استان تهران پدیدار خواهد شد.

یزدی مهر افزود: ضروری است که افراد دارای بیماری‌های تنفسی و زمینه‌ای، کودکان و سالمندان، در مواقع خیزش گرد و غبار و کاهش کیفیت هوا در فضای باز قرار نگیرند و حتی‌المقدور از تردد در محیط خارج از منزل اجتناب کنند.

مدیرکل مدیریت بحران استان تهران در ادامه با اشاره به اینکه طبق گزارش هواشناسی وزش باد شدید نیز در استان پیش‌بینی شده است در خصوص سازه‌های موقت نیز هشدار داد و افزود: در زمان وقوع باد شدید احتمال شکستن نهال‌ها و درختان کهنسال نیز دور از انتظار نیست لذا از شهروندان می‌خواهیم از پارک خودرو و قرار گرفتن در زیر درختانی که احتمال ایجاد خطر دارند خودداری کنند.

یزدی مهر نسبت به مخاطره احتمال خسارت به تجهیزات شهری از جمله سقوط بنر، تابلوهای تبلیغاتی هشدار داد و گفت: از مالکین ذی نفعان این تجهیزات می‌خواهیم نسبت به استحکام این موارد اطمینان حاصل کنند.

مدیرکل مدیریت بحران استان تهران اضافه کرد: اعضای ستاد مدیریت بحران در شهرستان‌های استان تهران با کاهش سطح کیفی هوا به حالت آماده‌باش خواهند بود.

انتهای پیام/

لینک منبع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا