اخبار

همایش توجیهی ـ آموزشی خادمین حج اولی برگزار شد پرشین طب

همایش توجیهی ـ آموزشی خادمین حج اولی برگزار شد پرشین طب

همایش توجیهی ـ آموزشی خادمین حج اولی اعزامی از سوی سازمان حج و زیارت و بعثه مقام معظم رهبری به سرزمین وحی با حضور سرپرست حجاج ایرانی و رئیس سازمان حج و زیارت برگزار شد.

به گزارش گروه اجتماعی خبرگزاری تسنیم‌، حجت‌الاسلام عبدالفتاح نواب در همایش توجیهی ـ آموزشی خادمین حج اولی با اشاره به توصیه‌های رهبر معظم انقلاب در دیدار سال گذشته با عوامل حج اظهار کرد: همه باید این سفر را با هدف تقرب الی الله انجام دهیم و از لحظه لحظه آن به درستی استفاده کنیم.

وی خطاب به خادمین ضیوف‌الرحمان که برای نخستین بار است که به حج مشرف می‌شوند، گفت: قدر تمام لحظات این سفر را بدانید و با این نیت عازم حج شوید که انگار آخرین سفر شماست.

سرپرست حجاج ایرانی با تاکید بر این که امور حج را باید «متقن»، «محکم» و با «ابتکار» انجام داد، افزود: در خدمت به زائران «تفاهم» و «تعامل» بالایی داشته باشید و با سعه‌صدر امور مربوط به حجاج را انجام دهید. آنها از ما انتظار دارند و همه عوامل اجرایی باید با تفاهم و تعامل زمینه بهترین خدمت‌رسانی به حجاج را فراهم کنند.

وی ادامه داد: حج فرصت گرانقدری است که هر مومنی در عالم برزخ آرزو می‌کند ایکاش یک حج در کارنامه اعمالش ثبت شده می‌داشت. اگر اهمیت حج درست درک شود یک انسان را فرسنگ‌ها در زندگی جلو می‌اندازد و اگر قدر لحظاتش را نداند این فرصت طلایی را از دست داده است.

حجت الاسلام والمسلمین نواب بر اهمیت درک اسرار و معارف حج تاکید کرد و خطاب به خادمین ضیوف‌الرحمان گفت: حج باید در پاک شدن روح و منزه شدن انسان تاثیر داشته باشد. اگر حاجی برود و برگردد و حج تاثیر لازم را داشته باشد تمام عمر انسان ساخته می‌شود.

در همایش توجیهی ـ آموزشی خادمین اعزامی به حج تمتع ۱۴۰۲ که رئیس سازمان حج و زیارت و جمعی از دست اندرکاران حج تمتع نیز شرکت داشتند سید عباس حسینی با لزوم اهتمام داشتن عوامل اجرایی حج امسال به شاخص های اخلاقی همانند سعه‌صدر، اخلاق نیکو و آراستگی را یادآور شد و گفت: خدمات‌رسانی مطلوب و مناسب موجب افزایش رضایتمندی زائران می‌شود.

رئیس سازمان حج و زیارت ابراز امیدواری کرد: با توجه به از سرگیری روابط فی مابین ایران و عربستان، شاهد همکاری و همدلی بیشتر همکاران در کشور میزبان در عرصه خدمات‌رسانی به زائران باشیم.

در این همایش همچنین علیرضا عنایتی؛ مدیرکل خلیج فارس وزارت امور خارجه نکاتی را در مورد برقراری مجدد روابط سیاسی و تاثیر آن بر حج امسال مطرح و ابراز امیدواری کرد که در سایه این روابط مثبت، شاهد حج باشکوهی باشیم.

انتهای پیام/

لینک منبع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا