اخبار

همه مبتلایان "اوتیسم" بیمه می‌شوند/ ۲۴۰۰ بیمار نشان‌دار شدند پرشین طب

همه مبتلایان "اوتیسم" بیمه می‌شوند/ ۲۴۰۰ بیمار نشان‌دار شدند پرشین طب

مدیرعامل سازمان بیمه سلامت با بیان اینکه در آینده تمام بیماران مبتلا به اوتیسم را بیمه خواهیم کرد؛ گفت: ۲۴۶۲ بیمار مبتلا به اوتیسم نشان‌دار شده‌اند.

به گزارش خبرنگار اجتماعی خبرگزاری تسنیم، محمدمهدی ناصحی؛ مدیرعامل سازمان بیمه سلامت ایران در همایش انجمن اوتیسم ایران در مرکز همایش‌های برج میلاد اظهار کرد:‌ سعی ما بر این بود که در بیمه‌های پایه خدمات ارائه شده به بیماران اوتیسم را تحت پوشش قرار دهیم و در حال حاضر سازمان تأمین اجتماعی و نیروهای مسلح همکاری خوبی داشته‌اند و در حال حاضر ۱۰۰ درصد هزینه‌ها را در بیمه‌های پایه و صندوق بیماری‌های خاص و صعب‌العلاج در بخش دولتی و ۸۰ درصد هزینه‌ها را در بخش خصوصی، عمومی غیر دولتی و خیریه پوشش می‌دهیم؛ هم‌اکنون با ۴۲۵۸ مرکز طرف قرارداد هستیم و ۲۴۶۲ فرد طیف اوتیسم نشان‌دار شده‌اند.

وی ادامه داد: امروز مرکزی برای طیف اوتیسم کلنگ‌‌زنی شده و امیدواریم در سایر نقاط کشور هم ساخته شود.

مدیرعامل سازمان بیمه سلامت گفت: در آینده تمام بیماران طیف اوتیسم را بیمه خواهیم کرد و این تعهد را داریم که پوشش بیمه پایه را برای آنها برقرار کنیم و در قالب صندوق بیماری‌های خاص و صعب‌العلاج هزینه‌ها را کاهش خواهیم دهیم. ما با هر مؤسسه‌ای که بخواهد با بیمه سلامت قرارداد ببندد آماده همکاری هستیم.

وی افزود: پوشش داروها هم انجام شده است و  البته شماره ۱۶۶۶ ما به طور شبانه‌روزی آماده خدمت‌رسانی به خانواده این افراد است.

انتهای پیام/

لینک منبع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا