اخبار

همه کاروان‌های مازندران «مدینه قبل» هستند پرشین طب

همه کاروان‌های مازندران «مدینه قبل» هستند پرشین طب

مدیر حج و زیارت مازندران گفت: امسال نسبت به سال گذشته اعزام به حج افزایش یافته و همه کاروان‌های مازندران مدینه قبل هستند.

به گزارش گروه اجتماعی خبرگزاری تسنیم،‌سیدعباس اسماعیلی مدیر حج و زیارت مازندران در همایش آموزش متمرکز زائران حج مازندران که در سالن سید رسول حسینی ساری برگزار شد، اظهار کرد: همه دست‌اندرکاران حج خدمت در این راه را افتخار بزرگی می‌دانند، چراکه شکرگزاری این نعمت و توفیق الهی کار سختی است.

وی افزود: امسال ۳۰ کاروان با ظرفیت ۴هزار و ۴۱۲ نفر و پنج مجموعه با همراهی ۲۰ نفر از عوامل کار خدمت‌گزاری به حج را انجام می‌دهند.

مدیر حج و زیارت مازندران با بیان اینکه از سوم خرداد ماه اعزام حج تمتع ۱۴۰۲ از فرودگاه ساری به مقصد مدینه منوره انجام می‌شود، افزود: همه کاروان‌های مازندران مدینه قبل هستند.

زائران مدینه قبل به زائرانی می‌گویند که ابتدا وارد مدینه می‌شوند، در حدود ۵ روز در مدینه توقف دارند و پس از آن عازم مکه می‌شوند.

اسماعیلی یادآور شد: مازندران به همراه استان‌های یزد و تهران جز سه استانی هستند که نخستین زائران از این استان‌ها اعزام شده و وارد مدینه منوره می‌شوند.

وی با اعلام اینکه امسال نسبت به سال گذشته اعزام به حج افزایش یافته است، گفت: کسانی که برای این کنگره عظیم دعوت هستند دارای اولویت اعزام تا اسفند ماه سال ۸۵ بودند اما به‌دلیل تکمیل ظرفیت تا ۳۰ اردیبهشت ماه سال ۸۶ را هم فراخوان کردیم.

اسماعیلی ادامه داد: از دیگر اقدامات دریافت وجوه سفر به حج و وجوه قربانی بود که این مهم انجام شد .

وی ادامه داد: اقلام مورد نیاز کاروان‌ها یکی از مواردی بوده که تامین و توزیع شده است.

وی درباره خصوصیت حج امسال، تصریح کرد: یکی از شرایط خاص حج امسال میانگین سنی بالا است و حجاجی که بدلیل این شرط در سال ۹۹ جاماندند، قرار است اعزام شوند که مستلزم برنامه‌ریزی دقیق و جامع و تدبیر است .

مدیر حج و زیارت مازندران یادآور شد: استفاده از ظرفیت جوان برای همراهی زائران مسن بسیار ویژه است که انشالله در این مسیر همراه باشند و به‌عنوان همسفر کامل نقش‌آفرینی کنند.

مدیر حج و زیارت مازندران بیان کرد: با اطلاع کامل از اسرار و معارف حج در این سفر حضور یابید، هرچه اطلاعات درباره اسرار و معارف حج بیشتر باشد بهره شما از این فرصت معنوی بیشتر خواهد شد.

اسماعیلی با اعلام اینکه عملیات بزرگ حج با کمک نهادها و افراد مختلف در کشورهای ایران و عربستان انجام می‌شود، اظهار کرد: یک نکته مهم بحث سرانه مشاعر است که سرانه آن بسیار پایین و کمتر از یک‌ مترمربع برای هر نفر بوده و زائران برای تحمل این شرایط خودشان را آماده کنند.

انتهای پیام/

لینک منبع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا