اخبار پزشکی

همکاری‌ ایران و ونزوئلا در مقابله با بیماری‌های غیرواگیر اخبار سلامت

همکاری‌ ایران و ونزوئلا در مقابله با بیماری‌های غیرواگیر اخبار سلامت

وزرای بهداشت ایران و ونزوئلا در حاشیه مجمع جهانی سلامت در ژنو، با یکدیگر دیدار و گفتگو کردند.

به گزارش خبرگزاری مهر، بهرام عین اللهی وزیر بهداشت کشورمان و “ ماگالی گوتیرز” وزیر بهداشت ونزوئلا در محل نمایندگی ایران در ژنو با یکدیگر ملاقات کردند.

وزیر بهداشت کشورمان که برای شرکت در هفتاد و ششمین اجلاس مجمع جهانی سلامت در ژنو سوئیس حضور دارد، در دیدار وزیر بهداشت ونزوئلا گفت: ایران توجه ویژه ای به کشورهای آمریکای لاتین به خصوص ونزوئلا دارد و توسعه همکاری‌ها در حوزه پزشکی میان دو کشور ضروری است.

عین اللهی افزود: مناسبات ایران و ونزوئلا در سال های گذشته و در حوزه سلامت، روند خوبی داشته که قابلیت گسترش دارد. مردم ایران، کشور ونزوئلا را به خوبی می‌شناسند و امیدواریم ارتباطات مؤثری بین نظام‌های سلامت و دانشگاه‌های علوم پزشکی دو کشور شکل گیرد.

در این دیدار خانم “ماگالی گوتیرز” وزیر بهداشت ونزوئلا نیز با اشاره به سابقه همکاری‌های ایران و ونزوئلا در زمینه‌های مختلف، بر توسعه تبادلات در حوزه پزشکی با ایران تاکید کرد.

وزیر بهداشت ونزوئلا گفت: همکاری با جمهوری اسلامی ایران در حوزه‌های پیشگیری و درمان بیماری‌های غیرواگیردار به ویژه مقابله با سرطان بسیار سازنده است.

در این دیدار مقرر شد گروه‌های کارشناسی نظام سلامت دو کشور با تشکیل کارگروهی مشترک، اسناد همکاری‌های دوجانبه سلامت را قبل از سفر رئیس جمهور کشورمان به ونزوئلا تدوین و نهایی کنند.

هفتاد و ششمین اجلاس مجمع جهانی سلامت از ۳۱ اردیبهشت با حضور نمایندگانی از ۱۹۴ کشور جهان در ژنو مقر اروپایی سازمان ملل متحد برگزار شده است.

لینک منبع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا