اخبار

وجود ۴۰۰۰ مرکز توان‌بخشی طرف قرارداد بیمه سلامت + نشانی مراکز پرشین طب

وجود ۴۰۰۰ مرکز توان‌بخشی طرف قرارداد بیمه سلامت + نشانی مراکز پرشین طب

مشاور سازمان بیمه سلامت ایران در امور توانبخشی از وجود بیش از ۴۰۰۰ مرکز توانبخشی طرف قرارداد بیمه سلامت در کشور خبر داد.

به گزارش گروه اجتماعی خبرگزاری تسنیم، عماد ملازاده با بیان این‌که بر اساس ماده ۶ قانون حمایت از حقوق افراد دارای معلولیت مصوب سال ۱۳۹۶، وزارت بهداشت موظف است پوشش بیمه‌ای افراد دارای معلولیت تحت پوشش سازمان بهزیستی را تامین کند؛ اظهار کرد: طبق این قانون علاوه بر خدمات درمانی باید خدمات توانبخشی این افراد نیز تامین شود که این وظیفه به سازمان بیمه سلامت محول شده است.

وی گفت: ۴۲۶۱ مرکز توانبخشی در کل کشور با بیمه سلامت ایران قرارداد همکاری دارند که از این تعداد ۳۲۵۵ مرکز فیزیوتراپی، ۳۱۸ مرکز کار درمانی، ۳۴۹ مرکز گفتار درمانی، ۷۲ مرکز بینایی‌سنجی، ۱۵۴ مرکز شنوایی‌شناسی، ۷۸ مرکز جامع توانبخشی و ۳۵ مرکز ارتوپدی فنی هستند.

مشاور سازمان بیمه سلامت ایران در امور توانبخشی افزود: در راستای اجرای این ماده از قانون در آبان ماه سال ۱۳۹۹ تفاهم‌‌نامه‌ای میان سازمان بیمه سلامت و سازمان بهزیستی کشور با موضوع بهره‌مندی افراد دارای معلولیت تحت پوشش سازمان بهزیستی کشور منعقد شد.

وی تصریح کرد: از اواخر شهریور ماه سال ۱۴۰۱ نیز با تمدید تفاهم‌‌نامه مشترک میان بیمه سلامت و سازمان بهزیستی، تعداد خدمات توانبخشی که قبلا تحت پوشش بیمه‌‌ای نبوده‌اند، از ۹ کد خدمتی به ۵۹ کد خدمتی افزایش یافت که ۶ کد خدمتی در حوزه کار درمانی، ۱۱ کد خدمتی در حوزه گفتار درمانی، ۷ کد خدمتی در حوزه بینایی‌سنجی، ۹ کد خدمتی در حوزه‌ شنوایی‌شناسی، ۶ کد خدمتی در حوزه فیزیوتراپی، ۱۴ کد خدمتی در حوزه ارتوپدی فنی و ۶ کد خدمتی توانبخشی قابل ارائه توسط پزشکان متخصص هستند.

ملازاده تاکید کرد: این خدمات جدید نیز با پوشش بیمه‌ای ۷۰ درصدی سازمان بیمه سلامت متناسب با نوع مالکیت مرکز ارائه‌دهنده خدمت ارائه می‌شود. همچنین علاوه بر پوشش خدمات در بخش دولتی، پرداخت در بخش عمومی غیر دولتی، خیریه و خصوصی نیز در تعهد سازمان بیمه سلامت قرار گرفته است.

مشاور سازمان بیمه سلامت ایران در امور توانبخشی اظهار کرد: افراد دارای معلولیت نشان‌دار شده در سامانه بیمه سلامت (تحت پوشش بهزیستی و دارای پوشش بیمه‌ای معتبر بیمه سلامت) می‌توانند در مراکز توانبخشی طرف قرارداد خدمات توانبخشی را دریافت کنند.

وی ضمن دعوت از مراکز توانبخشی دارای پروانه فعالیت معتبر در زمینه همکاری با این سازمان اعلام کرد: در حال حاضر امکان عقد قرارداد به صورت حضوری و الکترونیکی برای متقاضیان جامعه توانبخشی فراهم است و به این منظور می‌توانند به ادارات کل استانی بیمه سلامت در سراسر کشور مراجعه کنند.

برای دریافت نشانی مراکز توانبخشی روی کلمات زیر کلیک کنید:

مراکز ارتوپدی فنی، مراکز بینایی سنجی، مراکز توانبخشی، مراکز شنوایی شناسی، مراکز فیزیوتراپی، مراکز کاردرمانی، مراکز گفتاردرمانی.

انتهای پیام/

لینک منبع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا