اخبار پزشکی

وزرای بهداشت ایران و عربستان با هم دیدار و گفتگو کردند اخبار سلامت

وزرای بهداشت ایران و عربستان با هم دیدار و گفتگو کردند اخبار سلامت

وزرای بهداشت ایران و عربستان، در حاشیه هفتاد و ششمین مجمع ‌جهانی بهداشت در ژنو، با همدیگر دیدار و گفتگو کردند.

به گزارش خبرگزاری مهر، در حاشیه هفتاد و ششمین مجمع جهانی بهداشت در ژنو، بهرام عین اللهی وزیر بهداشت کشورمان و فهدبن عبدالرحمن الجلاجل وزیر بهداشت عربستان سعودی دیدار و بر پیشبرد دیپلماسی منطقه‌ای سلامت با مشارکت دو کشور و ارتقای سلامت در گردهمایی‌های بزرگ دینی به ویژه حج تاکید کردند.

در این ملاقات وزرای بهداشت دو کشور، پیشبرد دیپلماسی منطقه‌ای سلامت در مسیر کمک به ارتقای بهداشت در منطقه را مستلزم تشکیل کارگروه پیگیری تفاهمات دوجانبه دانسته و بر تشکیل این کارگروه توافق کردند.

وزرای بهداشت ایران و عربستان در این دیدار شیوه‌های ازتقای سلامت در حوزه گردهمایی‌های بزرگ به ویژه حج را بررسی کردند.

وزیر بهداشت عربستان در این دیدار همچنین نسبت به امضای یادداشت تفاهم با جمهوری اسلامی در حوزه همکاری‌های سلامت و تشکیل کارگروه پیگیری اجرای آن اعلام آمادگی کرد.

در این نشست مقرر شد به زودی مقامات مرتبط در وزارت بهداشت ایران و عربستان برای عملیاتی شدن مباحث مطروحه نشست مشترکی برگزار کنند.

همکاری در زمینه بیماری‌های واگیر و غیرواگیر، تبادل محققان حوزه سلامت، برگزاری همایش‌های مشترک علمی و توسعه گردشگری سلامت از جمله محورهای مورد بحث در این جلسه بود.

طرفین در این نشست ضمن ابراز خرسندی از بهبود روابط دو کشور، برای توسعه دیپلماسی سلامت در حوزه‌های مختلف در سطوح دوجانبه و منطقه‌ای و پیشبرد همکاری‌ها برای کنترل بیماری‌های واگیر و مبادله تجربه در زمینه کاهش بیماری‌های غیرواگیر اعلام آمادگی کردند.

لینک منبع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا