اخبار

وضعیت هوای تهران ۱۴۰۲/۰۴/۰۹؛ تنفس هوای "قابل‌قبول" پس از یک هفته پرشین طب

وضعیت هوای تهران ۱۴۰۲/۰۴/۰۹؛ تنفس هوای "قابل‌قبول" پس از یک هفته پرشین طب

وضعیت هوای تهران ۱۴۰۲/۰۴/۰۹؛ تنفس هوای "قابل‌قبول" پس از یک هفته پرشین طب

هوای امروز شهر تهران در شرایط “قابل‌قبول” قرار دارد.

به گزارش خبرنگار اجتماعی خبرگزاری تسنیم، بر اساس داده‌های شرکت کنترل کیفیت هوای تهران، کیفیت هوای امروز جمعه ۹ تیرماه ۱۴۰۲ پایتخت در اکثر مناطق در شرایط “قابل‌قبول” قرار دارد؛ همچنین میانگین غلظت ذرات معلق کمتر از ۲٫۵ میکرون که آلاینده اصلی زمان حاضر تهران است، هم‌اکنون عدد ۹۴ را نشان می‌دهد.

روز گذشته نیز تهران هوای “ناسالم برای گروه‌های حساس” را تجربه کرد و آلاینده ازن (O3) در ۲۴ ساعت گذشته آلاینده اصلی هوای تهران بوده است.

بنا بر پیش‌بینی‌های انجام‌شده در شرکت کنترل کیفیت هوای شهر تهران، با توجه به عدم وزش باد مؤثر تا صبح امروز و انباشت آلاینده‌ها طی ساعات گذشته برقراری وضعیت ناسالم برای گروه‌های حساس در برخی مناطق پیش‌بینی می‌شود.

حاکمیت جو نسبتاً آرام در طول روز پراکندگی آلاینده‌ها را محدود خواهد کرد، همچنین افزایش دما در ساعات بعدازظهر شرایط مناسب برای تولید و افزایش غلظت آلاینده ازن را فراهم خواهد کرد که منجر به کاهش کیفیت هوا در برخی مناطق خواهد شد. شایان ذکر است با تداوم این شرایط جوی تا اواخر وقت جمعه و افزایش ترافیک شامگاهی، افزایش غلظت ذرات معلق و برقراری وضعیت ناسالم برای گروه‌های حساس در برخی مناطق پرتردد دور از انتظار نخواهد بود.

کیفیت هوای تهران , شرکت کنترل کیفیت هوا ,

بر اساس جدول رنگ‌بندی شرکت کنترل کیفیت هوا، ایستگاه‌های سبزرنگ شرایط “پاک”، زردرنگ شرایط “قابل‌قبول”، نارنجی‌رنگ شرایط “ناسالم برای گروه‌های حساس”، قرمزرنگ شرایط “ناسالم” و بنفش‌رنگ شرایط “بسیار ناسالم” را نشان می‌دهد.

انتهای پیام/+

لینک منبع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا