اخبار

پایان روند صدور ویزا برای زائران حج طی ۲ روز آینده پرشین طب

پایان روند صدور ویزا برای زائران حج طی ۲ روز آینده پرشین طب

رئیس ستاد مدینه منوره در حج ۱۴۰۲ از پایان روند صدور ویزا برای زائران حج طی دو روز آینده خبر داد و گفت: بیش از ۹۳ درصد از عملیات انتقال زائران به عربستان انجام شده است.

به گزارش گروه اجتماعی خبرگزاری تسنیم، محمدجواد دانشیار با بیان اینکه در حال سپری کردن روزهای پایانی «مدینه قبل» هستیم، اظهار کرد: مقدمات پایان عملیات انتقال زائران در حال فراهم شدن است.

وی ادامه داد: از سهمیه ۸۷ هزار و ۵۵۰ نفری ایران برای حج، برای ۸۷ هزار و ۵۱۶ نفر ویزا و روادید صادر شده و تنها ۳۴ مورد باقی مانده که عدد ناچیزی است و تلاش می‌شود که طی دو روز آینده برای این تعداد نیز روادید صادر شود.

رئیس ستاد مدینه منوره تصریح کرد: برخی اخبار حاکی از آن است که بعضی کشورها نتوانسته‌اند به اندازه سهمیه تأمین شده، زائر به حج اعزام کنند که دلایل مختلفی دارد، در کشوری مانند مصر که در زمینه حج و عمره فعال بوده، حدود ۵۰ هزار نفر انصراف داد‌ه‌اند. سال گذشته نیز ۱۵ هزار نفر از سهمیه تعیین شده برای آنها و در ترکیه ۲۰ هزار نفر از سهمیه تعیین شده به حج اعزام نشدند.

وی با بیان اینکه بیش از ۹۳ درصد از عملیات اعزام زائران ایرانی انجام شده است، گفت: ۷ درصد باقی مانده از زائران طی دو روز از فرودگاه جده وارد عربستان خواهند شد.

دانشیار خاطرنشان کرد: آخرین پرواز از تهران به مدینه دو شب پیش انجام شد و عملیات پروازی به فرودگاه مدینه پایان یافت. در مدت اجرای عملیات اعزام علی‌رغم اینکه اطلاعات ویزای برخی افراد اشکالاتی داشت اما جوازات فرودگاه مدینه با ما همراهی و همکاری کردند.

وی در ادامه گفت: زائران حاضر در مدینه تا روز دوشنبه ۷ هزار و ۴۴۸ نفر بودند که ۱۱ کاروان با ۳۷ دستگاه اتوبوس از مدینه خارج شدند و بدین ترتیب خروجی ما ۱۶۸۴ نفر بود و تعداد زائران حاضر در مدینه به ۵ هزار و ۷۶۴ نفر رسید.

رئیس ستاد مدینه منوه اظهار کرد: فعالیت ۷ هتل نیز به پایان رسیده و سه مطب نیز روز گذشته جمع‌آوری شده است و در چند روز باقی مانده در یکی از مراکز، خدمات درمانی ارائه می‌شود.

وی افزود: برگزاری زیارت دوره نیز در روزهای پایانی است و تا روز دوشنبه برای ۴۶ هزار و ۷۴۲ نفر زیارت دوره با ۱۰۲۱ دستگاه اتوبوس انجام شد، خوشبختانه زیارات دوره را صبح‌ها به سرانجام رساندیم و هیچ زائری دچار گرمازدگی نشد.

دانشیار اضافه کرد: برای همه زائران نوبت زیارت روضه شریفه دریافت شد و زائران در نوبت‌های تعیین شده حضور پیدا می‌کنند. طبق نظر سنجی‌های صورت گرفته نیز بالاترین امتیاز رضایتمندی و استقبال، مربوط به نمره ارزشیابی انجام زیارت روضه شریفه بوده است.

انتهای پیام/

لینک منبع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا