اخبار

پرداخت تسهیلات ۳۰۰ میلیون تومانی به مددجویان کمیته امداد پرشین طب

پرداخت تسهیلات ۳۰۰ میلیون تومانی به مددجویان کمیته امداد پرشین طب

معاون اشتغال و خودکفایی کمیته امداد امام خمینی (ره) با اشاره به افزایش سقف تسهیلات اشتغال مددجویان در سال ۱۴۰۱ تاکید کرد: سال گذشته سقف تسهیلات طرح‌های مددجویان به ۱۵۰ میلیون تومان و در مشاغل ویژه به ۳۰۰ میلیون تومان افزایش یافت.

به گزارش گروه اجتماعی خبرگزاری تسنیم، مرتضی فیروزآبادی با تشریح عملکرد اشتغال کمیته امداد در سال ۱۴۰۱ اظهار کرد: کمیته امداد در سال ۱۴۰۱ موفق به ایجاد ۴۲۰ هزار فرصت شغلی شد.

معاون اشتغال و خودکفایی کمیته امداد با اشاره به افزایش سقف تسهیلات اشتغال مددجویان در سال ۱۴۰۱ تاکید کرد: سال گذشته سقف تسهیلات طرح‌های مددجویان به ۱۵۰ میلیون تومان و در مشاغل ویژه به ۳۰۰ میلیون تومان افزایش یافت.

فیروزآبادی با بیان اینکه آموزش مهارت‌آموزی به جامعه هدف، سیاست اصلی کمیته امداد در حوزه اشتغال است، ادامه داد: سال گذشته ۱۱۳ هزار نفر از مددجویان از آموزش‌های مهارتی برخوردار شدند که نسبت به سال ۱۴۰۰ حدود ۳ برابر رشد داشت.

وی از واگذاری ۴۵ فروند پهپاد خدمات کشاورزی به مددجویان خبر داد و گفت: با توجه به اینکه خدمات حمل و نقل و جزو مشاغل پردرآمد و پایدار برای مددجویان به شمار می‌رود، در قالب تفاهم‌نامه با شرکت تراکتورسازی ایران، یک هزار دستگاه تراکتور به متقاضیان اشتغال ارائه شد.

معاون اشتغال و خودکفایی کمیته امداد به تشریح برنامه راه‌اندازی پنل‌های خورشیدی برای مددجویان پرداخت و افزود: سال گذشته ۴۰ هزار واحد پنل خورشیدی برای مددجویان تعهد داشتیم که ۲۰ هزار از آن محقق شد. در سال جاری برنامه داریم علاوه بر تکمیل تعهدات سال پیش، ۴۰ هزار پنل خورشیدی دیگر نصب و راه‌اندازی کنیم.

فیروزآبادی از پیشرفت ۷۰ درصدی سامانه «حیات» در حوزه اشتغال مددجویان خبر داد و افزود: با راه‌اندازی این سامانه دیگر نیازی به مراجعه حضوری مددجویان به دفاتر کمیته امداد برای پیگیری موضوعات شغلی و تسهیلات نیست.

وی گفت: براساس مصوبه شورای عالی اشتغال کمیته امداد برای سال جاری نیز مکلف به ایجاد ۵۰۰ هزار فرصت شغلی شده است که به همین منظور ۳۵ هزار میلیارد تومان از محل تسهیلات بانکی در نظر گرفته شده است.

فیروزآبادی اضافه کرد: این اعتبار از سوی بانک مرکزی به بانک‌ها ابلاغ شده است که امیدواریم پس از ابلاغ به استان‌ها، فرآیند اشتغال‌زایی در کمیته امداد همانند سال گذشته با سرعت آغاز شود.

انتهای پیام/

لینک منبع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا