اخبار

پروازهای زیارتی به مقصد سوریه هر هفته انجام می‌شود/ اعزام ۵۰۰۰۰ زائر در هر سال پرشین طب

پروازهای زیارتی به مقصد سوریه هر هفته انجام می‌شود/ اعزام ۵۰۰۰۰ زائر در هر سال پرشین طب

پروازهای زیارتی به مقصد سوریه هر هفته انجام می‌شود/ اعزام ۵۰۰۰۰ زائر در هر سال پرشین طب

معاون عتبات سازمان حج و زیارت با بیان اینکه پروازهای زیارتی به مقصد سوریه آغاز شده، گفت: پروازهای زیارتی به سوریه روزهای سه‌شنبه هر هفته انجام می‌شود و قصد داریم به ۵۰ هزار نفر اعزام در سال برسیم.

حمیدرضا محمدی در گفت‌وگو با خبرنگار اجتماعی خبرگزاری تسنیم گفت: در حاشیه سفر ریاست جمهوری به سوریه تفاهم‌نامه‌ای بین سازمان حج و زیارت جمهوری اسلامی ایران و وزارت گردشگری سوریه تنظیم شد که متعاقب آن پیگیری‌هایی از سمت سازمان حج، وزارت راه و شهرسازی و سازمان هواپیمایی کشوری و سفارت جمهوری اسلامی ایران در سوریه انجام شد.

وی ادامه داد: نخستین گروه برنامه‌ریزی شده روز سه‌شنبه ۲۷ تیرماه جاری به سوریه اعزام شدند. اعزام‌ها در روزهای سه‌شنبه‌ها انجام خواهد شد و زائران هر هفته در قالب دو کاروان در بسته‌های ۷ شبه به سوریه اعزام می‌شوند.

معاون عتبات سازمان حج و زیارت درباره تمهیدات پیش‌بینی شده در سوریه برای میزبانی از زائران ایرانی گفت: بسته سفری که زائران در قالب آن اعزام می‌شوند شامل کلیه خدمات داخل کشور سوریه اعم از حمل و نقل، محل اقامت، تغذیه و تدارکات و پذیرایی و برنامه زیارت دوره‌ای است که با برنامه‌ریزی و هماهنگی توسط بعثه مقام معظم رهبری به زائران ارائه می‌شود.

وی گفت: اعزام نخستین گروه از زائران ایرانی به سوریه شروعی است تا بتوانیم هم ظرفیت را از ایستگاه تهران به ایستگاه‌های پروازی استان‌های دیگر گسترش دهیم و هم این که بتوانیم بسته‌های متنوعی که قبلاً داشتیم را به زائران دوباره ارائه دهیم.

محمدی ادامه داد: در تفاهم‌نامه قید شده که با توجه به ظرفیت ناوگانی ایران، در هر سال ۵۰ هزار نفر زائر به سوریه اعزام کنیم.

معاون عتبات سازمان حج و زیارت در پایان گفت: قطعاً برای این موضوع از ظرفیت و استعداد تمام ۲۶۰۰ دفاتر زیارتی سطح کشور که با سازمان حج و زیارت همکاری دارند استفاده خواهیم کرد.

این خبر می‌افزاید؛ سفر زیارتی ایرانی‌ها به سوریه که در دوران همه‌گیری کرونا به دلیل اعمال محدودیت‌های مسافرتی متوقف شده بود از سال گذشته به‌صورت موقت و محدود از سرگرفته شد. آن زمان کاروان‌های حج و زیارت تنها از شهر مشهد و هر هفته با یک پرواز به دمشق اعزام می‌شدند که از اوایل امسال این سفرها به دلیل نبود پرواز کامل متوقف شد. پس از سفر رییس‌جمهوری به دمشق در اردیبهشت سال ۱۴۰۲ مقرر شد با رفع مشکل پرواز، این سفرها از سر گرفته شود.

پیش‌تر رؤسای سازمان حج و زیارت گفته بودند؛ شرکت‌های هواپیمایی داخلی به دلیل تحریم پروازها حاضر نیستند به مقصد سوریه پرواز داشته باشند.

سازمان حج و زیارت اعلام کرده؛ متقاضیان برای ثبت‌نام سفر زیارتی سوریه می‌توانند به سامانه جامع عتبات به آدرس atabatorg.haj.ir یا دفاتر زیارتی مراجعه کنند.

انتهای پیام/

لینک منبع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا