اخبار

پرونده پزشک متهم به خودداری از پذیرش بانوی محجبه به هیئت انتظامی ارسال شد پرشین طب

پرونده پزشک متهم به خودداری از پذیرش بانوی محجبه به هیئت انتظامی ارسال شد پرشین طب

سخنگوی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: پرونده پزشک عضو هیئت علمی دانشگاه علوم پزشکی مشهد که گفته می‌شود از پذیرش بانوی محجبه خودداری کرده، برای رسیدگی به هیئت بدوی انتظامی اعضای هیئت علمی ارجاع شده است.

به گزارش گروه اجتماعی خبرگزاری تسنیم، «پدرام پاک‌آیین» سخنگوی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی اظهار کرد: پرونده پزشک عضو هیئت علمی دانشگاه علوم پزشکی مشهد که گفته می‌شود از پذیرش بانوی محجبه ‌خودداری کرده، برای رسیدگی به هیئت بدوی انتظامی اعضای هیئت علمی ارجاع شده است.

وی افزود: همچنین این ادعا که اختلاف با بیمار بر سر نوبت‌دهی بوده و استنکاف از پذیرش صورت نگرفته، در هیئت انتظامی رسیدگی خواهد شد.

پاک‌‌آیین تصریح کرد: اگر در جریان رسیدگی انتظامی، تخلف این پزشک مبنی بر خودداری از پذیرش بیمار اثبات شود، ضمانت اجرای قانونی خاص خود را خواهد داشت. همچنین اگر اقدام وی با یکی از عناوین مجرمانه تطبیق یابد، پرونده به مرجع ذی‌صلاح قضایی ارسال می‌شود.

به گزارش تسنیم، اخیراً مطلبی در فضای مجازی منتشر شده بود مبنی بر این که یک پزشک جراح مشهدی برخلاف موازین اخلاق پزشکی، از پذیرش بیماری محجبه خودداری کرده است.

انتهای پیام/؛

لینک منبع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا