اخبار پزشکی

پوشش غربالگری نوزادان به ۹۸ درصد رسیده است اخبار سلامت

پوشش غربالگری نوزادان به ۹۸ درصد رسیده است اخبار سلامت

دبیر اجرایی کنگره بین المللی ارتقا کیفیت خدمات آزمایشگاهی تشخیص پزشکی ایران گفت: در بحث غربالگری نوزادان در کشور، به پوشش ۹۸ درصدی رسیده ایم.

به گزارش خبرگزاری مهر، غلامرضا حمزه لو دبیر اجرایی چهاردهمین کنگره بین المللی و بیستمین کنگره کشوری ارتقای کیفیت خدمات آزمایشگاهی تشخیص پزشکی ایران در مراسم افتتاحیه کنگره که در سالن همایش‌های برج میلاد برگزار شد، اظهار کرد: بی تردید این کنگره به مهم‌ترین رویداد علمی در حوزه آزمایشگاهی پزشکی تبدیل شده و در راستای رفع نیازمندی‌ها و ارتقای سلامت به چالش‌های این حوزه می‌پردازد و شرکت کنندگان را با حوزه جدید پزشکی آشنا می‌کند که با استقبال خوبی نیز مواجه شده است.

وی افزود: کنگره پیش رو حاصل همکاری تعدادی اساتید برجسته و اعضای انجمن علمی و بالینی از سراسر کشور است که ما را در برگزاری این کنگره همراهی می‌کند.

حمزه لو گفت: این کنگره علاوه بر متمایز بودن وجه علمی خود، در جهت گیری و تمرکز بر بیومارکرها در ۲۷ نشست و ۴۰ کارگاه آموزشی، به سایر موارد می‌پردازد.

وی بیان کرد: از مهم‌ترین دستاوردهای کنگره این است که در هر دوره سعی دارد به موضوعات مهم بپردازد بحث غربالگری نوزادان در سال ۸۴ برای اولین بار مطرح شد و خوشبختانه اکنون پوشش آن به ۹۸ درصد رسیده است.

حمزه لو افزود: بخش اعتبارسنجی انجمن فعالیت خوبی داشته و به عضویت کامل اتحادیه جدید التاسیسی درآمده است همچنین موضوع تعیین محدوده‌های مرجع در آزمایشگاه‌های پزشکی به نتیجه رسیده است.

وی اضافه کرد: در برگزاری این کنگره تلاش شده است با نوآوری، توسعه و ارتقای برنامه نرم افزاری، روش هوشمندسازی این برنامه را تجربه کنیم در این راستا تمام برنامه‌ها در سامانه نرم افزاری کنگره طراحی شده است.

دبیر اجرایی کنگره گفت: آزمایشگاه‌ها با شرایط بحرانی روبرو هستند لذا اجرای برنامه‌های این کنگره با چالش مواجه شد اما سعی شده است این موارد به کمترین شکل ممکن باشد.

وی تصریح کرد: جشنواره‌ای در این کنگره داریم که به تقدیر از همکاران در حوزه‌های مختلف می‌پردازیم بخش دیگر این کنگره نیز بحث پوسترها است و آثار دانشجویی و مقالات را به نمایش می‌گذاریم.

حمزه لو گفت: هر برنامه علمی در ابعاد این کنگره که ۴ هزار شرکت کننده و ۲۰۰ نفر همکار اجرایی دارد بدون چالش و کاستی نیست که از همه همکاران و دوستان بابت کوتاهی‌ها پوزش می‌طلبم.

بیستمین کنگره کشوری و چهاردهمین کنگره بین المللی ارتقا کیفیت خدمات آزمایشگاهی تشخیص پزشکی ایران در روزهای ۲۶ لغایت ۲۹ اردیبهشت ۱۴۰۲ در مرکز همایش‌های برج میلاد تهران برگزار می‌شود.

لینک منبع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا