اخبار

پیشرفت ۹۲ درصدی بزرگراه شهید بروجردی؛ تیرماه امسال زمان بهره‌برداری از این پروژه پرشین طب

پیشرفت ۹۲ درصدی بزرگراه شهید بروجردی؛ تیرماه امسال زمان بهره‌برداری از این پروژه پرشین طب

مجری پروژه بزرگراه شهید بروجردی آخرین وضعیت و پیشرفت فاز نخست این پروژه را تشریح کرد.

به گزارش خبرنگار اجتماعی خبرگزاری تسنیم، سید جواد حسینی مجری پروژه شهید بروجردی در حاشیه بازدید خبرنگاران از آخرین وضعیت پروژه شهید بروجردی اظهار کرد: پروژه شهید بروجردی بزرگراهی است در امتداد آزادراه تهران ـ ساوه و در بخش حد فاصل بزرگراه آزادگان تا بلوار ۴۵ متری بهار که فاز نخست این پروژه در اولویت اجرا قرار دارد که شامل یک مسیر ۳ هزار و ۷۰۰ متری در بخش حد فاصل تقاطع بزرگراه آزادگان تا زیرگذر میدان جانبازان است.

وی افزود: فاز دوم پروژه به طول ۱۲۵۰ متر از تقاطع میدان جانبازان آغاز و تا خیابان ۴۵ متری بهار ادامه پیدا می‌کند و در این مقطع اجرایی مسیر تندرو بزرگراه در تراز منفی یک و کندروهای طرفین جهت دسترسی‌های محلی در تراز صفر اجرا خواهد شد. بزرگراه شهید بروجردی از ۷ تقاطع غیرهم‌سطح (۱۶ دستگاه پل) برخوردار است که ۵ تقاطع در محدوده فاز نخست و دو تقاطع در محدوده فاز دو پروژه قرار دارد.

مجری پروژه شهید بروجردی گفت: قطعه اول پروژه شهید بروجردی در سال ۹۳ در دستور کار قرار گرفته که فاز نخست آن از تقاطع بزرگراه آزادگان تا زیرگذر میدان جانبازان است.

حسینی با بیان اینکه قطعه دوم بزرگراه شهید بروجردی (از تقاطع میدان جانبازان تا خیابان ۴۵ متری بهار) نیز ۱۵ درصد پیشرفت دارد گفت: فاز نخست پروژه شهید بروجردی هم‌اکنون با ۹۲ درصد آماده است و ان‌شاءالله با رفع چند معارض ملکی در آینده این پروژه به بهره‌برداری خواهد رسید.

وی در خصوص زمان بهره‌برداری از فاز نخست پروژه بزرگراه شهید بروجردی تصریح کرد: بنابر برنامه‌ریزی انجام شده و وعده داده شده از سوی شهردار منطقه ۱۸، جهت رفع معارضین ملکی، ان‌شاءالله این پروژه در بازه زمانی پانزدهم تیرماه امسال آماده بهره‌برداری خواهد بود.

مجری پروژه شهید بروجردی گفت: در حال حاضر از ۱۶ معارض ملکی که وجود داشت مشکل ۵ معارض حل شده ۱۱ ملک نیز وجود دارد که بنا بر وعده داده شده تا پایان اردیبهشت ماه قرار است این تعداد رفع معارض شوند.

حسینی در خصوص زمان‌بندی بهره‌برداری از فاز دوم پروژه شهید بروجردی گفت: با رفع معارضین این پروژه نیز یک سال و نیم بعد این پروژه به بهره‌برداری خواهد رسید.

وی در خصوص هزینه انجام شده برای احداث پروژه بزرگراه شهید بروجردی تصریح کرد: برای دو فاز اول و دوم این پروژه حدود هزار میلیارد تومان هزینه شده که البته این میزان رقم بر اساس محاسبات گذشته است و قاعدتا چنانچه می‌خواستیم این پروژه را در زمان فعلی اجرا کنیم هزینه‌های بیشتری را باید صرف می‌کردیم.

مجری پروژه شهید بروجردی در خصوص آخرین اقدامات انجام شده برای پروژه گفت: قرار است طبق برنامه‌ریزی انجام شده ۳۰ هزار تن آسفالت در فاز یک پروژه شهید بروجردی مورد استفاده قرار بگیرد. همچنین بحث فضای سبز در کنار بزرگراه پیگیری خواهد شد که ۶٫۵ هکتار به سرانه فضای سبز منطقه ۱۸ افزوده خواهد شد.

حسینی اضافه کرد: به‌زودی نیز نصب تابلوهای ترافیکی در بزرگراه شهید بروجردی انجام خواهد شد.

انتهای پیام/

لینک منبع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا