اخبار پزشکی

چرا اورژانس در تهران دیر می رسد + فیلم اخبار سلامت

چرا اورژانس در تهران دیر می رسد + فیلم اخبار سلامت

چرا اورژانس در تهران دیر می رسد + فیلم اخبار سلامت

شهروندان تهرانی بعضا این گلایه را دارند که وقتی با ۱۱۵ تماس می گیرند، آمبولانس دیر می رسد. در حالی که خبر ندارند ناوگان اورژانس تهران فرسوده است.

به گزارش خبرنگار مهر، کلانشهر تهران که قریب به ۱۰ میلیون نفر جمعیت را در خود جای داده است، همواره دستخوش حوادثی می‌شود که یک پای ثابت این مأموریت‌ها، اورژانس است.

خیابان‌های شلوغ و پرترافیک در برخی ساعات روز، حجم بالای خودروها در خیابان‌ها و…، دست به دست هم می‌دهد تا زمان رسیدن آمبولانس به محل حادثه، با کمی تأخیر صورت بگیرد. اما، این موضوع؛ تنها عامل تأخیر در مأموریت‌های اورژانس نیست. زیرا، آن طور که محمد اسماعیل توکلی سرپرست مرکز اورژانس استان تهران عنوان کرده است؛ کمبود آمبولانس و سایر مشکلات، باعث چنین تأخیرهای کوتاه مدت می‌شود.

بر اساس آنچه که سرپرست مرکز اورژانس استان تهران عنوان داشته است؛ کلانشهر تهران باید حداقل ۶۴۰ دستگاه آمبولانس داشته باشد.

اما، آمارهای اورژانس نشان می‌دهد در حال حاضر فقط ۴۳۹ دستگاه آمبولانس در اورژانس تهران وجود دارد که از این تعداد، ۳۵۹ دستگاه آمبولانس فرسوده است و فقط ۸۰ دستگاه آمبولانس، از کارایی قابل قبول برای انجام مأموریت‌های اورژانس برخوردار هستند.

به گفته توکلی، توزیع نامطلوب پایگاه‌های اورژانس؛ یکی دیگر از مشکلات در انجام مأموریت‌های اورژانس تهران است.

وی افزود: در بازدید سرزده از یکی از پایگاه‌های اورژانس تهران، همکاران بنده در ۲۴ ساعت؛ به ۴۰ مأموریت اعزام شده اند که نشان از سختی کار اورژانس دارد.

توکلی ادامه داد: ۴۵ پایگاه اورژانس تهران، کانکسی است و این موضوع نشان می‌دهد که در حق همکاران بنده، قدری کم لطفی شده است.

سرپرست مرکز اورژانس استان تهران همچنین با اشاره به سختی کار مأموریت‌های اورژانس، تاکید کرد: در پرداخت کارانه و اعمال تعرفه‌ها، در حق نیروهای اورژانس پیش بیمارستانی، کم لطفی شده است.

توکلی گفت: شهروندان باید متوجه این واقعیت‌ها شوند که تأخیر در رسیدن آمبولانس به محل مأموریت، به دلیل کم کاری همکاران بنده نیست؛ بلکه ناشی از کمبودها و مشکلات است.

لینک منبع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا