دانستنی های پزشکی

چند توصیه علمی برای مراقبت کودک در فصل گرما پزشکی علم وپیشرفت

چند توصیه علمی برای مراقبت کودک در فصل گرما پزشکی علم وپیشرفت

چند توصیه علمی برای مراقبت کودک در فصل گرما پزشکی علم وپیشرفت

به گزارش گروه علم و پیشرفت خبرگزاری فارس به نقل از مدیکال‌اکسپرس، اکنون که تابستان فرا رسیده نوزادان نیز مانند بزرگسالان به محافظت در برابر اشعه های مضر یو‌وی خورشید نیاز دارند.

طبق گفته انجمن پوست آمریکا، تنها یک آفتاب سوختگی شدید در دوران کودکی یا نوجوانی لازم است تا خطر ابتلا به ملانوم مرگبار در سنین بالاتر را تقریباً دو برابر کند.

«مگا تولفسون» متخصص پوست کودکان، گفت: «نوزادان نسبت به بچه های بزرگتر در برابر آفتاب سوختگی آسیب پذیرتر هستند، بنابراین محافظت از آنها در برابر اشعه ماوراء بنفش ضروری است.»

وی افزود: آفتاب سوختگی دردناک است و نوع شدید آن می تواند زمینه ای برای عفونت باشد. آفتاب‌سوختگی معمولاً نگرانی‌های کوتاه‌مدتی است، اما خطرات بلندمدتی نیز به همراه دارد.

این متخصص پوست گفت: «هرچه کودک بیشتر در معرض اشعه ماوراء بنفش قرار گیرد به خصوص در سنین پایین‌تر، خطر ابتلا به سرطان پوست در سنین بالاتر بیشتر می‌شود.»

محافظت در برابر نور خورشید در ۲۰ سال اول زندگی برای کم کردن خطر ابتلا به سرطان پوست ضروری است.

در ساعات اوج آفتاب از بردن نوزادان زیر نور آفتاب خودداری کنید. اگر این امکان وجود ندارد، کودک را با لباس آستین بلند و کلاه بپوشانید. همچنین استفاده از کرم ضد آفتاب توصیه می شود.

هنگام انتخاب کرم ضد آفتاب برای نوزاد به دنبال دی اکسید تیتانیوم و اکسید روی باشید و هر دو ساعت یکبار یا بلافاصله پس از تعریق آن را دوباره استفاده کنید.

پایان پیام/


لینک منبع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا