اخبار

چگونه می‌توان ثبت‌نام دانش‌آموزان را به صورت الکترونیکی انجام داد؟ پرشین طب

چگونه می‌توان ثبت‌نام دانش‌آموزان را به صورت الکترونیکی انجام داد؟ پرشین طب

چگونه می‌توان ثبت‌نام دانش‌آموزان را به صورت الکترونیکی انجام داد؟

امکان ثبت‌نام دانش‌آموزان به صورت الکترونیکی و حضوری فراهم است اما برای ثبت‌نام الکترونیکی بدون نیاز به حضور فیزیکی چه اقداماتی باید انجام داد؟

به گزارش خبرنگار اجتماعی خبرگزاری تسنیم، امسال برای نخستین بار والدین دانش‌آموزان می‌توانند با مراجعه به پنجره واحد خدمات الکترونیکی آموزش و پرورش به آدرس my.medu.ir نسبت به ثبت‌نام الکترونیکی اقدام کنند.

هم‌اکنون امکان ثبت‌نام دانش‌‌آموزان پایه اول دبستان و هفتم در این سامانه فراهم است و ثبت‌نام پایه دهم پس از اتمام هدایت تحصیلی آغاز خواهد شد.

فرآیند کار به شیوه‌ای است که والدین پس از مراجعه به سامانه و ثبت اطلاعات لازم و احراز محل سکونت خود، مدرسه مدنظر خود را انتخاب می‌کنند، درخواست آنها برای مدیر مدرسه اعلام می‌شود. طبق اعلام وزارت آموزش و پرورش، مدیران مدارس در صورت داشتن ظرفیت خالی ملزم به تایید درخواست والدین و ثبت‌نام دانش‌آموز هستند.

برای دانش‌آموزان میان پایه (به جز پایه اول دبستان، هفتم و دهم) چنانچه والدین درخواست انتقال فرزند به مدرسه جدیدی را داشته باشند، زمان ثبت نقل و انتقال مدارس به صورت الکترونیکی متعاقبا اطلاع‌رسانی خواهد شد.

همچنین مجتبی هاشمی؛ رئیس  مرکز ارزیابی عملکرد و پاسخگویی به شکایات وزارت آموزش و پرورش با اشاره به اینکه امسال ثبت‌نام دانش‌آموزان به صورت الکترونیکی انجام می‌شود، گفت: البته امکان ثبت‌نام حضوری همچنان فراهم است تا بتوانیم زیرساخت مورد نیاز ثبت‌نام الکترونیکی را در تمام مناطق کشور فراهم کنیم.

اما والدین برای ثبت‌نام الکترونیک فرزندان خود چه اقداماتی را باید انجام دهند؟

هم اکنون امکان ثبت‌نام الکترونیک برای پایه اول و هفتم در سامانه my.medu.ir  فراهم است که خانواده‌ها با مراجعه به این سامانه و انتخاب نقش والدین گزینه ورود در درگاه دولت را انتخاب و وارد سامانه می‌شوند.

پس از آن برای احراز هویت ابتدا باید کد ملی و تاریخ تولد و سپس کد پستی را وارد کنید. در این مرحله آدرس ثبت شده در سامانه املاک و اسکان نمایش داده می‌شود که در صورت تایید روی گزینه درست است و در غیر این صورت روی گزینه نادرست است کلیک کنید.

پس از آن با انتخاب سامانه‌های ملی و استانی، گزینه وزارت آموزش و پرورش را انتخاب و پس از آن با انتخاب گزینه ستاد وزارت آموزش و پرورش به درگاه پیشخوان این وزارتخانه وارد شوید، در این مرحله با انتخاب گزینه پیش ثبت‌نام و انتخاب پایه تحصیلی دانش‌آموز برای  تکمیل اطلاعات اقدام کنید.

در مرحله انتخاب مدرسه، استان و منطقه و جنسیت دانش‌آموز را انتخاب و روی دکمه جستجو کلیک کنید در این قسمت لیست مدارس را براساس جستجوی خود مشاهده می‌کنید و مدرسه مورد نظر خود را انتخاب کنید.

راهنمای ثبت‌نام الکترونیک را از اینجا مشاهده کنید.

انتهای پیام/

لینک منبع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا