اخبار

کشت گیاه جایگزین قند از طریق کشت بافت توسط دانش‌بنیان‌ها پرشین طب

کشت گیاه جایگزین قند از طریق کشت بافت توسط دانش‌بنیان‌ها پرشین طب

محققان یکی از شرکت‌های دانش‌بنیان اقدام به کشت گیاه استویا از طریق کشت بافت کردند و این گیاه می‌تواند به عنوان یک شیرین طبیعی مورد استفاده قرار گیرد. استویا یک شیرین‌کننده طبیعی و مناسب برای بیماران مبتلا به دیابت است.

به گزارش گروه اجتماعی خبرگزاری تسنیم، محققان یکی از شرکت‌های دانش‌بنیان اقدام به کشت گیاه استویا از طریق کشت بافت کردند و این گیاه می‌تواند به عنوان یک شیرین طبیعی مورد استفاده قرار گیرد.

سارا قهرمان‌زاده؛ مدیرعامل شرکت “آرتا سبزسازان سبلان” زمینه فعالیت این شرکت را تولید گیاهان دارویی از طریق کشت بافت گیاهی عنوان کرد و گفت: با توجه به نیاز جامعه و بازار مناسب، اقدام به تولید و تجاری‌سازی گیاه استویا کردیم. استویا یک شیرین‌کننده طبیعی و مناسب برای بیماران مبتلا به دیابت است.

وی با بیان اینکه این گیاه می‌تواند جایگزین شکر و قند برای تمام افراد جامعه باشد، اظهار کرد: این محصول می‌تواند گزینه مناسبی برای کشت محصولات کشاورزی با سود کم باشد و از طرف دیگر مردم نیز با خرید گیاه دارویی استویا به جای قند و شکر و با افزایش تقاضا در این زمینه می‌توانند مشو‌ق و حامیان بسیار خوبی برای تولید و رونق آن باشند.

قهرمان‌زاده وجه تمایز این گیاه دارویی نسبت به نمونه‌های داخلی و خارجی را قیمت پایین‌ آن دانست و خاطرنشان کرد: در این شرکت ۹ نفر به صورت مستقیم مشغول به فعالیت هستند ولی این عدد برای نیروی کار فصلی و اشتغال غیرمستقیم بسیار بالاتر است.

انتهای پیام/

لینک منبع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا