دانستنی های پزشکی

کشف تاثیر ابتلا به اگزما در کودکی روی ابتلا به آلرژی در بزرگسالی پزشکی علم وپیشرفت

کشف تاثیر ابتلا به اگزما در کودکی روی ابتلا به آلرژی در بزرگسالی پزشکی علم وپیشرفت

به گزارش گروه علم و پیشرفت خبرگزاری فارس به نقل از مدیکال‌نیوز، محققان در مطالعه‌ای که اخیراً در مجله Nutrients منتشر شده، نقش اگزما در سه سال ابتدایی زندگی را بر ایجاد آلرژی در بزرگسالی ارزیابی کردند.

علاوه بر این، این مطالعه بررسی کرد که آیا اگزما در اوایل زندگی می تواند ارتباط بین شیردهی و آلرژی را تغییر دهد یا خیر.

شواهد موجود در مورد پیشگیری از آلرژی با شیردهی در دوران اولیه کودکی قطعی نیست. یافته‌ها شان داد که تغذیه با شیر مادر می‌تواند از اگزمای اولیه جلوگیری کند.

با این حال، اثرات در دوران نوجوانی کاهش یافت، که نشان‌دهنده بازگشت مجدد در بین افرادی که از شیر مادر تغذیه می‌کنند.

در مطالعه حاضر، محققان بررسی کردند که آیا اگزما در اوایل زندگی می تواند سیر عفونت های آلرژیک را تا اوایل بزرگسالی تعیین کند و اینکه آیا اگزما می تواند رابطه بین شیردهی و ایجاد بیماری آتوپیک را در دراز مدت تغییر دهد یا خیر.

به طور کلی، یافته‌های مطالعه نشان داد که به نظر می‌رسد با افزایش سن، اثرات پیشگیرانه شیردهی (حداقل در میان کودکان با سابقه آلرژی در خانواده) کاهش می‌یابد.

داده های مطالعه تأیید کرد که تغذیه با شیر مادر باید برای جلوگیری از آلرژی، حداقل برای اثرات محافظتی در اوایل زندگی، مورد حمایت قرار گیرد.

محققان اعلام کردند که تحقیقات بیشتری برای ارزیابی محافظت طولانی مدت ایمنی در برابر آلرژی میان کودکان با خطرات خانوادگی پایین برای آلرژی مورد نیاز است.

پایان پیام/


لینک منبع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا