اخبار پزشکی

کلان بیمارستان غدیر چه امکاناتی دارد/ایجاد مرکز ترومای شمال کشور اخبار سلامت

کلان بیمارستان غدیر چه امکاناتی دارد/ایجاد مرکز ترومای شمال کشور اخبار سلامت

کلان بیمارستان غدیر چه امکاناتی دارد/ایجاد مرکز ترومای شمال کشور اخبار سلامت

معاون توسعه مدیریت و منابع دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی، در آستانه افتتاح کلان بیمارستان غدیر، به تشریح جزئیاتی از امکانات دومین کلان بیمارستان کشور پرداخت.

محمود خدادوست، با اشاره به افتتاح رسمی کلان بیمارستان غدیر همزمان با عید بزرگ غدیر، به خبرنگار مهر گفت: از قابلیت‌های ویژه کلان بیمارستان غدیر برای صرفه جویی در مصرف انرژی، به کارگیری سیستم تاسیساتی هوشمند (BMS) است.

وی افزود: همچنین برای کاهش مصرف پرت انرژی به ویژه در برق به جای استفاده از کابل از جدیدترین روش‌ها یعنی باسداکت استفاده شده و جدیدترین سیستم‌های تاسیساتی روز دنیا در آن به کار رفته است.

معاون توسعه مدیریت و منابع دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی تصریح کرد: یکی از ویژگی‌های دیگر، به کارگیری جدیدترین تصفیه خانه آب و فاضلاب در بیمارستان غدیر، مطابق با استانداردهای جهانی است که قابلیت تبدیل فاضلاب‌ها به آب قابل بهره برداری برای کشاورزی و اتصال به اکو شهری را داراست.

مرکز ترومای شمال کشور

خدادوست یادآور شد: وقتی کلان بیمارستان غدیر به مدار خدمت بپیوندد، علاوه بر اینکه جدیدترین فناوری‌های تشخیصی، درمان و پزشکی اعم از تصویربرداری‌های پیشرفته با ام آر آی، سی تی اسکن و پت اسکن و آزمایشگاه پیشرفته را خواهد داشت؛ می‌تواند به عنوان یک مرکز ریفرال و ارجاعی برای کل کشور قرار گرفته و مرکز ترومای شمال کشور و تهران باشد.

وی با بیان اینکه بیمارستان غدیر در مجموعه آموزشی، درمانی و پژوهشی بیمارستان شهدای تجریش، روز عید غدیر با حضور رئیس جمهور افتتاح می‌شود و دارای ۸۲۱ تخت بیمارستانی است، گفت: این کلان بیمارستان ۶۸ تخت اورژانس دارد که یکی از بزرگ‌ترین اورژانس‌های بیمارستانی کشور خواهد بود.

خدادوست افزود: بیمارستان غدیر دارای ۲۴ اتاق عمل و ۱۳۲ تخت ویژه آی سی یو، سی سی یو و ان آی سی یو است. یکی از قابلیت‌های منحصر به فرد بیمارستان غدیر داشتن هلی پورت امدادی برای انتقال بیماران اورژانسی از طریق بالگرد است که در سقف بیمارستان قرار داشته و دارای تمام مجوزها از سازمان هواپیمایی کشوری است.

وی ادامه داد: این مجموعه با توجه به اینکه تنها بیمارستان در تهران است که مجهز به سیستم هلی پورت امدادی است، روز افتتاح همزمان با استقرار یک بالگرد امدادی اورژانس در آن به مدار ارائه خدمت خواهد پیوست.

احداث پارکینگ بیمارستان

معاون توسعه مدیریت و منابع دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی در خصوص احداث پارکینگ بیمارستان غدیر گفت: برای احداث پارکینگ غدیر، همزمان با پیشرفت پروژه اقدام شد و دو جانمایی برای پارکینگ طبقاتی بیمارستان پیش بینی شده است.

وی تاکید کرد: لازم است شهرداری منطقه مجوزهایی بدهد که بخشی از طبقات پارکینگ‌ها به عنوان مجموعه خدمات عمومی یا تجاری مرتبط با حوزه بیمارستانی لحاظ شود.

لینک منبع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا