اخبار پزشکی

کمبود داروها در آذربایجان شرقی به مقدار قابل‌توجهی کاهش‌یافته است اخبار سلامت

کمبود داروها در آذربایجان شرقی به مقدار قابل‌توجهی کاهش‌یافته است اخبار سلامت

تبریز- معاون غذا و داروی دانشگاه علوم پزشکی تبریز گفت: طی هفته‌های اخیر کمبود سرم و آنتی‌بیوتیک به مقدار قابل توجهی در استان کاهش یافته است.

مسلم نجفی در گفت‌وگو با خبرنگار مهر اظهار کرد: از ۱۳ آذر ماه به مدت دو هفته برنامه‌ی نظارتی مشترکی با اداره‌کل تعزیرات حکومتی استان برگزار کردیم که به درخواست آنها بود چراکه ما روزانه از واحدها بازدید می‌کنیم.

وی ادامه داد: در این باره زمانی دو هفته‌ای ۱۵۰ داروخانه در سطح استان و سه شرکت داروسازی اصلی مورد بازدید و نظارت قرار گرفتند که شرکت‌های داروسازی با ظرفیت کامل و ۲۴ ساعته تولید انواع داروها را دارند و عملکرد شرکت‌ها مناسب است که طی هفته‌های اخیر کمبود سرم و آنتی‌بیوتیک به مقدار قابل توجهی در استان کاهش یافته است.

وی افزود: در این مدت ۴۳ واحد داروخانه و تولید تجهیزات پزشکی استان مورد بازدید قرار گرفتند که برای دو مورد پرونده قضائی و ۴۱ مورد اخطاریه کتبی صادر شد و اکنون ۹۰ شرکت تولید دارو و تجهیزات پزشکی در استان فعال هستند.

نجفی در پایان تاکید کرد: از ۱۵۰ داروخانه بازدید شده چهار مورد تخلفات داشتند البته نظارت ما منوط به بازدید دو هفته‌ای نیست و از ۸۲۰ داروخانه استان بازدید مستمری داریم و چنانچه شهروندان شکایت و پیشنهادی در این زمینه داشته باشند، با ۱۹۰ تماس بگیرند تا بررسی کنیم.

لینک منبع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا