اخبار پزشکی

کنگره بین المللی ارتقا کیفیت خدمات آزمایشگاهی آغاز به کار کرد اخبار سلامت

کنگره بین المللی ارتقا کیفیت خدمات آزمایشگاهی آغاز به کار کرد اخبار سلامت

جدیدترین دستاوردها در شناخت، تشخیص و پیشگیری از بیماری‌های مادرزادی و سرطان ها، در کنگره بین المللی ارتقا کیفیت خدمات آزمایشگاهی مورد بحث و بررسی قرار می‌گیرد.

به گزارش خبرگزاری مهر، شهروز همتی رئیس انجمن علمی دکترای علوم آزمایشگاهی تشخیص طبی ایران، به محورهای بیستمین کنگره کشوری و چهاردهمین کنگره بین المللی ارتقا کیفیت خدمات آزمایشگاهی تشخیص پزشکی ایران اشاره کرد و گفت: تحلیل گزارش موردی بیماران در آزمایشگاه بالینی، انتقال صحیح فرآورده‌های خونی، کنترل کیفی، منابع تداخل در آزمایشگاه تشخیص پزشکی، جنبه‌های آزمایشگاهی پیوند کلیه و کبد، توصیه‌های منطقی برای درخواست آزمایش، فرصت‌ها و…، از مهم‌ترین محورهای مورد بحث در این کنگره است.

وی افزود: چالش‌ها در مورفولوژی دیجیتال، نقش محوری آزمایشگاه تشخیص پزشکی در بهداشت عمومی و مراقبت از بیمار، هماهنگ سازی در آزمایشگاه تشخیص پزشکی، تشخیص‌های قبل و بعد از لانه گزینی جنین، نقش محوری آزمایشگاه تشخیص پزشکی در کنترل عفونت، علم داده‌ها در آزمایشگاه تشخیص پزشکی، چشم انداز آزمایشگاه‌های تشخیص پزشکی در دهه آینده، تفسیرنگاری در بیوشیمی بالینی، محققین جوان، نقش روبه رشد بیوسنسورها در آزمایشگاه تشخیص پزشکی، تازه‌های HPV و بیماری‌های اندوکرین ناباروری، از دیگر محورهای این کنگره است.

همتی ادامه داد: در این کنگره اساتید و پژوهشگران خارجی از فدراسیون بین المللی شیمی بالینی و طب آزمایشگاهی (IFCC)، فدراسیون آسیا اقیانوسیه بیوشمی بالینی و طب آزمایشگاه (APFCB) و فدراسیون اروپایی طب آزمایشگاهی (EFLM) در کنار اساتید برتر مراکز علمی و دانشگاهی کشور به اهمیت و نقش محوری آزمایشگاه تشخیص پزشکی در بهداشت عمومی و مراقبت از بیمار می‌پردازند.

وی افزود: در حاشیه این رویداد علمی، از چندین محصول داخلی و دانش بنیان در حوزه آزمایشگاه رونمایی خواهد شد.

همتی گفت: نتایج این کنگره می‌تواند با شناسایی بهترین شیوه‌ها، رسیدگی به چالش‌ها و ارتقای نوآوری و همکاری؛ به بهبود کیفیت خدمات آزمایشگاهی تشخیص پزشکی در ایران کمک کند.

بیستمین کنگره کشوری و چهاردهمین کنگره بین المللی ارتقا کیفیت خدمات آزمایشگاهی تشخیص پزشکی ایران در روزهای ۲۶ لغایت ۲۹ اردیبهشت ۱۴۰۲ در مرکز همایش‌های برج میلاد تهران برگزار می‌شود.

لینک منبع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا