دانستنی های پزشکی

گپی با داوطلبان شرکت در متفاوت‌ترین کنکور ایران پزشکی علم وپیشرفت

گپی با داوطلبان شرکت در متفاوت‌ترین کنکور ایران پزشکی علم وپیشرفت

گروه دانشگاه خبرگزاری فارس؛ آن‌هایی که برای ورود به دانشگاه آماده می‌شوند امسال در شرایط ویژه‌تری نسبت به سال‌های قبل قرار دارند، آن‌ها داوطلب متفاوت‌ترین کنکور تاریخ کشور هستند، کنکوری زمستانی که اتفاقا تفاوت دیگرش با کنکورهای سال‌های قبل در استرس پایین ترش هم هست چرا که امسال قرار است آزمون در دو نوبت برگزار شود؛ نوبت اول دی ماه امسال و نوبت دوم تیرماه سال آینده که نتایج یکی از آن‌ها به انتخاب خود داوطلب می‌تواند برای پذیرش داوطلبان در مهرماه ۱۴۰۲ تعیین کننده باشد.

حالا تنها ۱۸ روز تا نوبت اول کنکور سراسری سال ۱۴۰۲ باقی مانده است و داوطلبان در هر صورت روزهای پر استرسی را تجربه می‌کنند بخصوص که این کنکور همزمان با دایر بودن مدارس برگزار می‌شود و مانند سال‌های قبل در تابستان و در زمان تعطیلی مدارس نیست.

برای اینکه بهتر در جریان اوضاع و حال و احوال این روزهای کنکوری‌ها قرار بگیرم در یکی از مدارس به جمع چند داوطلب کنکور رفتم.

ابتدا از دور به صحبت‌هایشان گوش دادم، کلیدواژه تمام صحبت‌ها بلااستثنا «کنکور» و «تست» بود، از کنکورهای آزمایشی و ایرادها و نقطه قوت هایشان به هم میگفتند و حتی همدیگر را نصیحت می‌کردند.

یکی در حال نصیحت کردن دیگری بود و می‌گفت: مهم نیست تا الان چه کردی و کجای کار هستی از همین امروز شروع کن، ابتدا گوشی همراهت را کنار بگذار و سپس خوابت را کم کن، مطمئن باش دیر نیست.

به کنارشان رفتم و بعد از سلام علیک و معرفی خودم از آن‌ها بابت گوش دادن به حرف‌هایشان عذرخواهی کردم، سپس با آن‌ها همکلام شدم و ادامه صحبت‌هایشان را کنارشان بودم.

از حال و احوال فعلی‌شان پرسیدم، همان ابتدای کار از مصوبه جدید کنکور گفتند و چند نفری مخالف و چند نفر دیگر موافق اجرای مصوبه بودند.

آن دیگری که از همان ابتدا نصیحت‌هایش را شروع کرده بود و گویا نسبت به دیگران دانش آموز قوی تری بود گفت: دوستان حالا وقت فکر کردن به تغییرات کنکور و مخالفت و در حاشیه قرار گرفتن نیست، مصوبه قرار است اجرا شود و اجرا می‌شود بنابراین فقط باید براساس تغییرات جدید درس بخوانیم و به موفقیت خودمان فکر کنیم.

چند نفری صحبتش را تایید کردند و دوباره حرف کنکور و تست زنی شروع شد.

یکی گفت: من کاملا گیج شدم و نمی‌دانم در این حدود سه هفته پایانی چه باید بکنم، دیگری گفت: مسلم است باید آموخته‌هایت را جمع بندی کنی و تست بزنی.

یکی از داوطلبان پرسید: شما در کنکورهای آزمایشی شرکت می‌کنید؟ بیشتر دوستانش پاسخ مثبت دادند و بحث به کنکورهای آزمایشی کشید.

یکی گفت: البته من در منزل خودمان هم شرایط کنکوری را فراهم کردم یک صندلی در یک فضای آرام می‌گذارم و تصور می‌کنم در سالن جلسه کنکور قرار دارم، به مدت چند ساعت بر روی همان صندلی می‌نشینم و یکی از آزمون‌های سال‌های گذشته را پاسخ می‌دهم.

یکی دیگر از داوطلبان گفت: البته هر چقدر هم که در کنکورهای آزمایشی شرکت کنیم باید در این روزهای پایانی دروس را مرور و جمع بندی کنیم، باید در منزل تست زنی را تمرین کنیم.

داوطلب دیگری نیز گفت: من دروس را اولویت بندی کردم و دروسی را که کمتر خوانده‌ام حالا می‌خوانم، در فاصله ۱۰ روز مانده به کنکور به جمع بندی تمام دروس می‌پردازم.

من که محو صحبت‌هایشان بودم در پایان گفتم: بچه ها از جمع بندی صحبت‌هایتان متوجه شدم که داوطلبان کنکور باید در این روزهای پایانی بدون استرس روش مورد پسند خود را اجرا کنند چرا که هر فردی با روش خاص خود درس می‌خواند و با افراد دیگر متفاوت است.

یکی گفت: بله، باید با روش خودمان دروس را جمع بندی کرده و تست زنی را تمرین کنیم.

اتفاقا در این مورد با منصور سعیدی مشاور آموزشی نیز صحبت کردم، وی معتقد است: داوطلبان کنکور در روزهای پایانی باقیمانده تا آزمون سراسری باید به خدا توکل کرده و بر دانسته‌های خود اعتماد کنند.

سعیدی گفت: داوطلبان باید آرامش خود را حفظ کرده و در آزمون‌های آزمایشی حضور یابند، حتی می‌توانند آزمون خانگی برگزار کنند اما در هر صورت در شرایطی شبیه آزمون قرار بگیرند.

این مشاور آموزشی اظهار داشت: داوطلبان البته باید بر روی سلامت تغذیه، فکر و جسم خود نیز تمرکز داشته باشند، خوراک مقوی استفاده کنند، ورزش کنند و به اندازه بخوابند تا با مشکلات جسمی و روحی مواجه نشوند.

به گزارش فارس، نوبت اول آزمون سراسری سال ۱۴۰۲ در روزهای ۲۹ و ۳۰ دی ماه برگزار می‌شود.

پایان پیام/


لینک منبع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا