اخبار

گیلان در حج تمتع امسال ۵۴۰ زائر دارد پرشین طب

گیلان در حج تمتع امسال ۵۴۰ زائر دارد پرشین طب

مدیر حج و زیارت گیلان، با اشاره به اعزام ۵۴۰ زائر گیلانی حج تمتع به سرزمین وحی در قالب چهار کاروان، گفت: کاروان های گیلان مدینه قبل هستند و ۴۰ روز در کشور عربستان می مانند.

به گزارش گروه اجتماعی خبرگزاری تسنیم، حسن فعال با بیان اینکه در سال جاری ۵۴۰ زائر گیلانی به حج تمتع اعزام می‌شوند، اظهار کرد: این زائران در قالب چهار کاروان به سرزمین وحی می‌روند.

وی کاروان‌های گیلان را مدینه قبل دانست و افزود: زائران گیلانی ابتدا به مدینه منوره مشرف می‌شوند و سپس به مکه معظمه می‌روند.

مدیر حج و زیارت گیلان از ارسال ۱۰۰ درصد اطلاعات زائران برای صدور روادید خبر داد و تصریح کرد: مجوز اولیه برای همه زائران گیلانی صادر شده و طی روزهای آینده مابقی فرایند نیز انجام می‌شود.

فعال، زائران حج تمتع امسال را دارندگان فیش‌های تا پایان اسفندماه ۸۵ دانست و گفت: دارندگان فیش‌های سال ۸۶ برای اعزام در سال آینده فراخوان می‌شوند.

وی با اشاره به اعزام نیروهای ستادی و عوامل اجرایی حج تمتع به مکه و مدینه، اضافه کرد: ۱۹ نفر از گیلان به عنوان عامل اجرایی چهار کاروان استان را همراهی می‌کنند.

مدیر حج و زیارت گیلان هزینه حج تمتع امسال را ۱۲۰ تا ۱۲۹ میلیون تومان دانست و تاکید کرد: از امروز زائران گیلانی می‌توانند با مراجعه به شعب منتخب بانک عامل نسبت به دریافت سهمیه ارز ۵۰۰ دلاری خود اقدام کنند.

وی از برگزاری ۱۰ جلسه آموزشی و توجیهی برای زائران خبر داد و خاطرنشان کرد: داروهای ممنوعه به همه زائران ابلاغ شده و نسخه های انگلیسی را برای برخی از زائران تهیه کردیم. همچنین برای اولین بار کلیه اسناد و مدارک پزشکی حجاج را در سامانه حج اسکن کردیم تا شرایط جسمی زائران بررسی شود.

فعال، ۶۳ نفر از زائران گیلانی حج تمتع را از برادران اهل تسنن دانست و یادآور شد: مسن ترین زائر گیلانی ۹۳ سال سن و جوان ترین زائر گیلانی ۱۸ سال سن دارد.

مدیر حج و زیارت گیلان، همچنین ۶۷ درصد زائران استان را دارای سنین بالای ۶۰ سال دانست و گفت: امسال حداقل زمان حضور در کشور عربستان ۳۵ و حداکثر ۴۲ روز است و زائران گیلای پنج روز در مدینه و ۳۵ روز در مکه می‌مانند.

منبع: ایسنا

انتهای پیام/

لینک منبع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا