اخبار

یک بام و دوهوا در تغییر تاریخ امتحانات دانش‌آموزان پایتخت پرشین طب

یک بام و دوهوا در تغییر تاریخ امتحانات دانش‌آموزان پایتخت پرشین طب

در حالی که به اذعان مدیرکل آموزش و پرورش تهران بنا بود تا امتحانات پایان ترم دانش‌آموزان پایتخت ۱۰ روز به تعویق بیفتد اما این موضوع برای برخی مدارس ضمانت اجرایی نداشت.

 به گزارش خبرنگار اجتماعی خبرگزاری تسنیم، امسال هم داستان تکراری کیفیت نامناسب هوا در فصل سرما، دانش‌آموزان را خانه‌نشین کرد و این بار این خانه‌نشینی دو هفته طول کشید هرچند که تغییر نسبی زیست‌بوم آموزشی در دوران کرونا یک گام، روند آموزش را رو به جلو برد و آموزش‌های مجازی و آنلاین تا حدی از عقب‌ماندگی درسی دانش‌آموزان جلوگیری کرد.

بعد از سه سال تحصیلی کرونایی، حالا آموزش در ایامی که امکان حضور دانش‌آموزان در مدرسه وجود ندارد از طریق فضای مجازی دنبال می‌شود؛ هر چند که زیرساخت‌های فضای مجازی و اینترنت همچنان تا نقطه مطلوب فاصله دارد اما تا حدی از قطع ارتباط معلم و دانش‌آموز در روزهای تعطیل مدرسه جلوگیری می‌کند.

در شرایط اخیر آلودگی هوا هم سیاست تصمیم‌گیران برای حفظ سلامت دانش‌آموزان، تعطیلی در نظر گرفته شد که این تصمیم  با پایان نیمسال تحصیلی مقارن بود و به همین دلیل هم مدیرکل آموزش و پرورش تهران در خبری از تعویق امتحانات خبر داد.

به گفته علیرضا کریمیان؛ امتحانات پایان ترم مدارس شهرستان‌های استان تهران با تاخیری یک هفته‌ای از ۱۰ دی‌ ماه آغاز می‌شود اما امتحانات نهایی پایه دوازدهم مطابق برنامه قبلی است همچنین مدارس دوره متوسطه می‌توانند با دریافت مجوز کتبی از کمیسیون خاص آموزش و پرورش منطقه، امتحانات پایان ترم را از ۱۰ دی ماه برگزار کنند.

با این وجود باز هم شکاف میان امکانات مدارس باعث شد تا روند برگزاری امتحانات برای مدارسی که  ساعات آموزشی بیشتری را در طول نیمسال اول به دانش‌آموزان اختصاص دادند، بدون نگرانی از مشکل عقب ماندگی درسی و رفع اشکال دانش‌آموزان امتحانات را از همان تاریخ گذشته و اول دی ماه آغاز کنند.

از سوی دیگر اعلام این خبر، شرایط را به گونه‌ای رقم زد که تصور دانش‌آموزان و خانواده‌های آنان بر این بود که تاخیر ۱۰ روزه به طور کلی برای تمام مدارس ضمانت اجرایی دارد و موجب شد تا خانواده‌ها و دانش آموزان برنامه‌ریزی خود را برای شروع امتحانات از هفته دوم دی ماه تغییر دهند اما تغییر امتحانات برای برخی مدارس معنایی نداشت در واقع اعلام خبر تغییر تاریخ امتحانات به صورت دوپهلو و با سیاست یک بام و دوهوا مخاطبان اصلی یعنی دانش‌آموزان را به چالش کشید!

انتهای پیام/

لینک منبع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا