دانستنیهای جنسیروانشناسی همسرانزناشوییسلامت جنسیمقالات پزشکی

یک رابطه جنسی خوب چگونه به دست می آید؟

رابطه جنسی برای افرادی که Ms دارند

یک رابطه جنسی خوب چگونه به دست می آید؟

بسیاری از خانم ها گاهی اوقات رابطه ی جنسی رضایت بخش ندارند و این اتفاق ممکن است همیشگی نیز باشد. اما این مشکل کاملا قابل حل است و زندگی جنسی شما به راحتی بهبود خواهد یافت .همان راحتی بیشتر خوابیدن باشد.

 در یک نظرسنجی از ۳۰۰۰ زن آمریکایی، نزدیک به ۷۵ درصد از خانم ها در پاسخ به این سوال که ” آیا شما یک غذای شگفت انگیز را می خواهید و یا یک سکس شگفت انگیز؟ “، اعلام کردند که غذای شگفت انگیز را بیش از سکس شگفت انگیز می خواهند. عجیب اما واقعی! دکتر لورن استریچر، متخصص بهداشت زنان و مدیر مرکز بهداشت جنسی در شیکاگو می گوید: غذای شگفت انگیز یک چیز مطمئن است. اما اگر زنان بتوانند رضایت بیشتری در رابطه جنسی داشته باشند، آیا آنها آن را بیشتر نمی خواهند؟

چگونه رابطه جنسی خوب داشته باشیم؟

موارد بسیاری هستند که می توانند سلامت جنسی شما را تحت تاثیر قرار دهند این موارد عبارتند از:  مشکلات سلامت جسمی و نگرش متفاوت در مورد سکس، خودتان و یا بدن خودتان، شرایط زندگی، مشکلاتی مانند استرس، کمبود خواب، اولویت های شما، مشکلات رابطه و افسردگی می تواند رضایت جنسی شما را در یک رابطه جنسی تحت تاثیر قرار داده و یا حتی شما را نسبت به سکس بی میل کند.

اما در این مقاله از پرشین طب ، میتوانید به سادگی مشکلاتی را که بر روی رضایت شما از رابطه جنسی تاثیر گذاشته را شناسایی و آنها را رفع کنید . با ما همراه باشید :

استرس خود را کاهش دهید تا از رابطه جنسی لذت ببرید

استرس سم است و می تواند میل شما به رابطه ی جنسی را به دلیل کمبود خواب، کم کند. ناراحتی شما در مورد امور مالی، کار و یا یک وضعیت خانوادگی ایجاد شده ، تمرکز شما را جهت برقراری رابطه جنسی از بین خواهد برد.

موارد ذکر شده در زندگی تمام ما ایرانیها وجود داشته و غیر قابل اجتناب است اما اینکه شما چگونه با این مشکل کنار می آیید دقیقا و کاملا بستگی به خود شما دارد. این مشکلات بخشی از زندگی روزمره ۹۰ درصد افراد است پس با این تفکر اندکی به خیال خود آرامش دهید. اگر نمیتوانید از شر این خیالات و فشارها راحت شوید مراجعه به یک مشاور روانشناس قطعا برای شما مفید خواهد بود . همچنین دانیس مهر سر دبیر ارشد مجله سلامت در مقاله خود در مورد استرس و اضطراب در طول زندگی و کاهش آن و پیدا کردن تعادل و افزایش میل جنسی، توضیح های بسیاری می دهد که میتوانید با مطالعه آن تا حد زیادی تمرکز بر روی لحظه و فراموشی در حین رابطه جنسی را تجربه نمایید.

عادات بد در رابطه جنسی

به اندازه کافی بخوابید نه بیشتر و نه کمتر

کمبود خواب و خستگی موجب ایجاد مشکلات بزرگی در زنان می شود. بسیاری از خانم ها به راحتی از لذت بردن از رابطه جنسی خسته می شوند. تقریبا ۶۰ درصد از خانم هایی که به این تحقیق پاسخ دادند، اعلام کرده اند که خواب کم و کمبود انرژی در حداقل ۱۲ ماه گذشته تا حدودی بر سلامت عمومی آنان تاثیر گذاشته است.پس خواب کافی مخصوصا در زمان مناسب آن ( خواب شب ) و یا خواب بیست دقیقه ای عصر را برای افزایش انرژی بدن و نیز جلوگیری از خستگی فراموش نکنید.

بیماری هایی که باعث سختی رابطه جنسی میشوند

عفونت های قابل انتقال از راه جنسی را جدی بگیرید، این عفونت ها همیشه وجود دارد و ممکن است منجر به بیماری هایی مانند کلامیدیا، گونوره و سیفلیس شود. کلامیدیا درمان نشده بسیار خطرناک بوده و می تواند منجر به ناباروری، بیماری های التهابی لگن و درد مزمن لگن شود. این موضوع خیلی جدی است.

دو نوع دیگر از بیماری های مقاربتی که افراد فعال در رابطه جنسی باید بدانند، عبارتند از: تبخال و عفونت HPV. بارداری ناخواسته یکی دیگر از خطرات بالقوه داشتن رابطه جنسی است و باید گزینه های موجود برای کنترل و جلوگیری از این حاملگی ها استفاده کرد.

رابطه جنسی برای افرادی که Ms دارند

تاثیر و کنترل برخی از بیماری ها بر روی رابطه جنسی

آیا ممکن است که با وجود بیماری مزمن ام اس، یک رابطه جنسی خوب و سالم داشته باشید؟ بله امکان پذیر است و با اجرای یک برنامه ی بهبود رابطه جنسی می توانید به زندگی جنسی سالمی برسید.

زندگی کردن با بیماری های مزمن سبب ایجاد انواع مختلف تنش و استرس می شود و این استرس اغلب همراه با مشکلات خواب، افسردگی و اضطراب، مسائل مربوط به تصور در مورد بدن خود، نگرانی های مالی، درد و بعضی اوقات اختلال در عملکرد جنسی است.

تصور بد در مورد بدن خود

بدون شک یک تصور ضعیف در مورد بدن می تواند بر زندگی و یک رابطه جنسی خوب ، تاثیر بدی داشته باشد و این امکان پذیر نیست که به راحتی تصور خود را عوض کرده و شکل بهتر از بدن خود را تصور کنید. در گزارش ویژه مجله سلامتی در سال ۲۰۱۷،بیش از ۶۸ درصد خانم ها گفته اند که فکر برهنه شدن، سبب ناراحتی و انقباض ماهیچه های آنها می شود. اما شما می توانید در طول زمان یاد بگیرید که احساس بهتری در مورد بدن خود و خودتان به عنوان یک شخص داشته باشید. زمانیکه تصور شما نسبت به بدنتان بهتر شود زمان کمتری را در مورد فکر کردن به بدن خود صرف خواهید کرد و زمان بیشتر برای فعالیت هایی است که دوست دارید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا