اخبار پزشکی

۱.۵ میلیون نفر با سامانه ۱۹۰ وزارت بهداشت تماس گرفتند اخبار سلامت

۱.۵ میلیون نفر با سامانه ۱۹۰ وزارت بهداشت تماس گرفتند اخبار سلامت

مدیرکل دفتر بازرسی، ارزیابی عملکرد و پاسخگویی به شکایات وزارت بهداشت گفت: در سال ۱۴۰۱ بالغ بر یک میلیون و ۵۰۰ هزار نفر با سامانه ۱۹۰ وزارت بهداشت تماس گرفتند.

به گزارش خبرگزاری مهر، علیرضا رحیم نیا، در حاشیه برگزاری نخستین اجلاس مدیران و رؤسای دفاتر و ادارات بازرسی، ارزیابی عملکرد و پاسخگویی به شکایات دانشکده‌ها و دانشگاه‌های علوم پزشکی سراسر کشور در سالن شهید سلیمانی ستاد مرکزی، اظهار داشت: مهم‌ترین وظیفه اداره بازرسی و ارزیابی عملکرد و رسیدگی به شکایات، ارزیابی عملکرد افرادی هستند که به عنوان مدیر در دانشکده‌ها و دانشگاه‌های علوم پزشکی در سراسر کشور و سازمان‌های وابسته فعالیت می‌کنند.

وی افزود: در همین راستا قبلاً فرم خاصی برای ارزشیابی وجود نداشت اما از زمان شروع به کار وزارت بهداشت در دولت سیزدهم، فرم ارزشیابی آماده و شاخص‌هایی تدوین شد و بر اساس این شاخص‌ها ارزیابی رؤسای دانشگاه‌ها و معاونین ستادی صورت می‌گیرد.

مدیرکل دفتر بازرسی، ارزیابی عملکرد و پاسخگویی به شکایات وزارت بهداشت تاکید دارد: تا ارزشیابی از مدیران صورت نگیرد نمی‌توان متوجه شد که عملکردها به چه صورت است و پس از ارزشیابی، ارزیابی نقاط قوت و ضعف مدیران مشخص و تصمیم‌گیری می‌شود.

رحیم‌نیا خاطرنشان کرد: این اجلاس در راستای توانمندسازی اعضای دفاتر مدیران و ادارات بازرسی بوده چرا که یکسری اطلاعات باید منتقل شود و تاکید ما بر مسائل روز جامعه است.

مدیرکل دفتر بازرسی، ارزیابی عملکرد و پاسخگویی به شکایات وزارت بهداشت همچنین درباره حضور حوزه بازرسی در سفرهای استانی هیأت دولت و وزارت بهداشت نیز گفت: میز ارتباطات مردمی در سفرهای استانی با دستور وزیر بهداشت تشکیل می‌شود و هدف این است تا حد ممکن کار مردم انجام شود، در این سفرها تمام کارهایی که در استان قابل انجام است فوراً آنجا اقدام و یا در ستاد مرکزی وزارت بهداشت پیگیری می‌شود.

رحیم نیا با بیان اینکه اولویت ما این است که درخواست‌های مردم پیگیری و انجام شود، تصریح کرد: ماهانه ۴ بار سامانه سامد (سامانه الکترونیکی ارتباط مردم و دولت) را رصد می‌کنیم تا مطمئن شویم درخواستی باقی نمانده است که منجر به نارضایتی شود. هدف اصلی ما رضایت مردم است و قاعدتاً وقتی رسیدگی به درخواست‌ها افزایش یابد نمره امتیاز وزارت بهداشت نیز بالاتر خواهد بود که این موضوع از اهمیت بالایی برخوردار است.

وی همچنین در پایان درباره سامانه ملی ۱۹۰ (سامانه رسیدگی به شکایات مردمی) نیز گفت: در سال ۱۴۰۱ بالغ بر یک میلیون و ۵۰۰ هزار نفر با سامانه ۱۹۰ وزارت بهداشت تماس گرفتند که قریب به ۱۲۰ هزار درخواست ثبت و پیگیری شد.

لینک منبع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا