اخبار

۳ میلیارد دلار موافقتنامه فروش تجهیزات پیشرفته فناورانه در سال ۱۴۰۱ پرشین طب

۳ میلیارد دلار موافقتنامه فروش تجهیزات پیشرفته فناورانه در سال ۱۴۰۱ پرشین طب

معاون علمی رئیس‌جمهور گفت: در سال گذشته ۳ میلیارد دلار موافقتنامه برای فروش تجهیزات پیشرفته فناورانه بسته شده است.

به گزارش خبرنگار اجتماعی خبرگزاری تسنیم، روح الله دهقانی فیروزآبادی؛ معاون علمی، فناوری و اقتصاد دانش‌بنیان در آیین افتتاحیه رویداد اینوتکس ۲۰۲۳ اظهار کرد: بعد از ۱۲ سال، تجربه‌های زیادی را کسب کردیم، تجربه‌هایی که از شکل گرفتن مفهوم دانش‌بنیان و توجه‌ای که کشور در طی چند دهه به اکوسیستم فناوری و نوآوری کشور داشته است.

دهقانی گفت: درخت زیست‌بوم فناوری و نوآوری، بسیار بزرگ شده است و بسیاری از مشکلات گذشته را پشت سرگذاشته است. امروز فرصت آن است که نهال‌های کوچک گذشته که امروز به شرکت‌های بزرگ تبدیل شده‌اند مورد حمایت ویژه قرار بگیرند و مبنای این حمایت نیز قانون جهش تولید دانش‌بنیان است.

معاون علمی و فناوری و اقتصاد دانش‌بنیان تصریح کرد: همانطور که قانون سال ۱۳۸۹ درباره حمایت از شرکت‌ها و مؤسسات دانش‌بنیان بود قانون جهش تولید دانش‌بنیان یک ابزار مترقی برای شکل گرفتن اقتصاد دانش‌بنیان در کشور است.

وی گفت: در دو حوزه فرصت‌سازی برای بازارهای داخلی و خارجی در معاونت علمی برنامه خوبی شکل گرفته است. در نقطه مقابل تلاش داریم برای اینکه این زیست‌بوم زنده بماند و با توجه به تجربه‌های گذشته در حوزه‌های مختلف از فناوری‌های نرم، اقتصاد، انرژی، معدن، امنیت غذایی و حوزه‌های دیگر فرصت بزرگ بازار را ایجاد می‌کنیم.

دهقانی گفت: در سال گذشته ۳ میلیارد دلار موافقتنامه برای تجهیزات پیشرفته فناورانه بسته شده است. به‌زودی طی هفته‌های آینده بسته حمایتی ویژه‌ای برای شرکت‌های دانش‌بنیان نوپاهایی که قرار است به تازگی شکل بگیرد، اجرایی شود.

وی ابراز امیدواری کرد که هر روز سهم شرکت‌ها از تولید ناخالص ملی افزایش یابد و به ۱ درصد GDP برسد.

انتهای پیام/

لینک منبع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا