اخبار

۴ ایستگاه مترو پایتخت در آستانه افتتاح پرشین طب

۴ ایستگاه مترو پایتخت در آستانه افتتاح پرشین طب

مدیرعامل شرکت راه‌آهن شهری تهران و حومه روند ساخت و بهره‌برداری ایستگاه‌های در حال ساخت مترو را اعلام کرد.

محسن هرمزی در گفت‌وگو با خبرنگار اجتماعی خبرگزاری تسنیم درباره روند ساخت ایستگاه‌های متروی تهران اظهار کرد: عملیات حفاری خط ۱۰ مترو از ایستگاه‌ دریاچه چیتگر به سمت ایستگاه اتریش با دستگاه TBM در نیمه نخست سال جاری آغاز خواهد شد و تا پایان سال دستگاه TBM دیگری عملیات حفاری از شفت جنت‌آباد را آغاز خواهد کرد. 

وی با بیان اینکه هر دستگاه TBM به طور میانگین ماهانه ۳۰۰ متر حفاری می‌کند، ادامه داد: قصد داریم تا پایان سال ۱۴۰۴ حفاری ایستگاه‌های مذکور در خط ۱۰ را به اتمام برسانیم و در سال ۱۴۰۵ به راه‌اندازی ایستگاه‌ها بپردازیم. 

مدیرعامل شرکت راه‌آهن شهری تهران و حومه تصریح کرد: ایستگاه میدان کتاب واقع در خط ۷ مترو در تیرماه بهره‌برداری خواهد شد و ایستگاه تختی نیز به عنوان آخرین ایستگاه از خط ۷ تا پیش از پایان سال جاری بهره‌برداری خواهد شد و بدین ترتیب پرونده ایستگاه‌های این خط بسته می‌شود. 

وی خاطرنشان کرد: در اوایل شهریور نیز ۵٫۵ کیلومتر از خط ۶، حدفاصل ایستگاه ستاری تا انتهای مسیر خط یعنی ایستگاه‌‌های شهرزیبا، شهران و شهدای کن در نیمه اول سال راه‌اندازی خواهند شد و ۷ ایستگاه دیگر از این خط تا پایان سال به بهره‌برداری خواهد رسید. 

انتهای پیام/

لینک منبع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا