اختصاصی سایتمقالاتمقالات پزشکی

روش های ضروری برای افزایش متابولیسم بدن

افزایش متابولیسم بدن

روش های ضروری برای افزایش متابولیسم بدن

پرشین طب – مقالات پزشکی | به گزارش پرشین طب؛ آیا می دانید چه راه کارهایی برای افزایش سوخت و ساز بدن وجود دارد؟! ما در این پست می خواهیم شما را با چند روش بسیار موثر برای زیاد شدن سوخت و ساز و همچنین افزایش متابولیسم بدن آشنا کنیم. با ما همراه باشید.

خوردن غذاهای مختلف

من بسیاری از بیماران را دیده ام که صبحانه و ناهار و شام یکسانی را مصرف می کنند. خوردن مکرر غذاهای تکراری باعث می شود که متابولیسم شما کاهش یابد. در نظر داشته باشید هر غذایی فواید منحصر به فرد خود را داشته و مشخصات باکتریای خاص خود را نیز دارد. این عامل سبب می شود تا روی متابولیسم شما تاثیر گذار شود. سعی کنید که صحبانه و ناهار و شام خود را در طول هفته تغییر دهید. و برای اینکه به دستگاه گوارش شما آسیب نبیند برنامه غذایی خود را چرخشی کنید. سعی کنید که غذاهای مختلف را امتحان نمایید.

استفاده از سرکه ی سیب

شاید شما هم خواص بیشمار سرکه ی سیب برای بیماری های مختلف را شنیده باشید. سرکه ی سیب نقش مهمی در تنظیم متابولیسم بدن ایفا می کند. سرکه ی سیب از تخمیر سیب به وجود آمده و به همین علت می تواند توانایی فعالیت های باکتری دستگاه گوارشی را افزایش دهد تا این باکتری ها بتوانند باعث بهبود سطح متابولیسم شما شوند. تحقیقات نشان داده است که سرکه ی سیب می تواند قند خون را بالا بردن و همچنین سبب چرب شدن کبد شود. بهتر است که این سرکه را در رژیم روزانه ی خود به همراه سالاد استفاده کنید. فقط در نظر داشته باشید که این مایع باید با مقداری آب محلول شود.

نوشیدن آب

هیچ چیز مانند نوشیدن آب به فرآیند هضم و متابولیسم بدن کمک نمی کند. این مایع یکی از مهم ترین مواد برای متعادل نگاه داشتن وزن است که بسیاری از افراد آن را فراموش کرده اند. نوشیدن آب به هضم کمک می کند و همچنین باعث احساس سیری می شود. در ضمن از شما در برابر کمبود آب بدن نیز محافظت می کند. سعی کنید روزانه ۵۰ اونس آب بخورید و اگر ورزشکار هستید بهتر است ۸۰ اونس در طول روز آب مصرف کنید.

افزایش متابولیسم بدن
افزایش متابولیسم بدن

نوشیدن چای

نوشیدن جرعه جرعه ی چای سبز؛ یکی از بهترین راه ها برای افزایش متابولیسم بدن است. چای سبز باعث می شود که سطح انرژی شما بالا رفته و چربی سوزی برای افزایش متابولیسم زیاد شود. این نوشیدنی به چربی سوزی کمک می کند و دلیل چربی سوز بودن آن نیز وجود مقادیر زیادی از کاتچین است. این ترکیب یکی از آنتی اکسیدان های قدرت مند محسوب می شود. شما با خوردن سه فنجان از این چای در طول روز به سوزاندن چربی و افزایش سوخت و ساز بدن کمک کنید.

منبع : prevention

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا