اختصاصی سایتتغذیه و بیماری هامواد غذایی

درمان طبیعی مشکلات تیروئید به کمک این گیاهان

درمان طبیعی مشکلات تیروئید

درمان طبیعی مشکلات تیروئید به کمک این گیاهان

پرشین طب – مواد غذایی | به گزارش پرشین طب؛ بذر کتان دارای ترکیباتی است که می تواند برای سلامت دستگاه گوارش بسیار مناسب باشد و همچنین در درمان کم کاری تیروئید موثر است. وجود ترکیبات فعالی مانند لیگنان می تواند در تحریک هورمون تیروئید بسیار مناسب باشد.

اکیناسه

این گیاه بیشتر در زمینه ی تقویت ایمنی بدن شناخته شده است اما اثر آرام بخش روی تیروئید هایی که بیش از حد فعال هستند دارد. اگر برای درمان مشکل تیروئید می خواهید از این گیاه استفاده کنید، قسمت ریشه ی آن از همه ی قسمت ها بهتر و موثر تر است. پس قبل از خرید مکمل این گیاه به دقت روی بسته را بخوانید.

گزنه

این گیاه خاصیت بسیار نادری دارد، گزنه برای درمان پرکاری و کم کاری غده تیروئید مناسب است و می توان آن را به عنوان یک تقویت کننده غده تیروئید شناخت و احتمال علت این خاصیت آن، وجود مقادیر بالا از مواد معدنی مثبت برای سلامت تیروئید در این گیاه دانست.

درمان طبیعی مشکلات تیروئید
درمان طبیعی مشکلات تیروئید

روغن گل پامچال

روغن گل پامچال بیشتر در مسائل مرتبط با سلامت زنان و باروری مورد استفاده قرار می گیرد. اما باید بدانید که در تنظیم و حفظ تعادل هورمونی غده تیروئید نیز از دیگر خواص آن است. احتمالا علت این خاصیت، وجود GLA که یک اسید چرب مانند امگا ۳ است که در مواد غذایی مانند ماهی های چرب و آجیل یافت می شود باشد.

شما با در نظر داشتن نوع مشکل تیروئید خود می توانید یکی از این گیاهان دارویی را استفاده کنید و بدون متوسل شدن به داروهای شیمیایی، تعادل را در هورمون های خود ایجاد نمایید. اما قطعا قبل از اینکه مصرف دوره ای این گیاهان را آغاز کنید، با پزشک متخصص و یا مشاور خود درمورد میزان مصرف و دوره مصرف آن مشورت نمایید.

منبع : blogs.naturalnews

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا