اخبار

"ایجاد امنیت پایدار در حوزه اقتصاد" تمرکز ویژه دستگاه قضایی پرشین طب

"ایجاد امنیت پایدار در حوزه اقتصاد" تمرکز ویژه دستگاه قضایی پرشین طب

"ایجاد امنیت پایدار در حوزه اقتصاد" تمرکز ویژه دستگاه قضایی

معاون اول قوه قضاییه با بیان اینکه اتاق فکر دشمن بر روی مسائل اقتصادی متمرکز شده و برنامه ریزی می‌کند، بر این نکته تاکید کرد که “ایجاد امنیت پایدار در حوزه اقتصاد” تمرکز ویژه دستگاه قضایی است.

به گزارش خبرنگار اجتماعی خبرگزاری تسنیم، همایش امنیت سرمایه‌گذاری از  صبح امروز چهارشنبه ۷ تیر با حضور حجت‌الاسلام و المسلمین محمد مصدق؛ معاون اول قوه قضاییه، خدائیان؛ رئیس سازمان بازرسی کل کشور، حجت‌الاسلام و المسلمین مظفری؛ رئیس دیوان عدالت اداری، بابایی؛ رئیس سازمان ثبت اسناد و املاک کشور، الفت؛ معاون اجتماعی و منابع انسانی قوه قضاییه، القاصی؛ رئیس کل دادگستری تهران، صالحی دادستان تهران و سایر مسئولان عالی دستگاه قضا آغاز شده و در حال برگزاری است.

ایجاد امنیت پایدار در حوزه اقتصاد مهمترین هدف برگزاری این همایش

محمدباقر الفت، معاون منابع انسانی و امور فرهنگی قوه قضاییه در این همایش اظهار کرد: مقام معظم رهبری تاکید دارند اقتصاد یک نقطه کلیدی تعیین‌کننده است، اقتصاد قوی عامل سلطه‌ناپذیری و نفوذ‌ناپذیری کشور است. به عنوان اصل کلی و خدشه‌ناپذیر این انتظار عمومی وجود دارد نظام اقتصادی همراه با در نظر گرفتن عدالت اجتماعی باشد تا اختلاف طبقاتی از میان برداشته شود یا به حداقل برسد.

معاون منابع انسانی و امور فرهنگی قوه قضاییه با بیان اینکه ایجاد امنیت پایدار در حوزه اقتصاد مهمترین هدف برگزاری این همایش است، گفت: برگزار‌کنندگان این همایش بر این اعتقادند که مهار تورم و رشد تولید صورت نخواهد گرفت مگر از طریق توسعه پایدار اقتصادی.

وی افزود: امیداوریم برگزاری این همایش انعکاس‌دهنده وجود اراده قوی و مستحکم در میان عناصر حاکمیت و موجب برقراری و صیانت امنیت اقتصادی در کشور شود.

در ادامه این همایش، تنی چند از سرمایه‌گذاران، تولیدکنندگان و صنعتگران در حضور مسئولان قضایی به ایراد صحبت پرداخته و مشکلات و مسائل مربوط با حوزه کاری خود را عنوان کردند.

حجت‌الاسلام و المسلمین محمد مصدق، معاون اول قوه قضاییه ضمن تبریک اعیاد پیش روی قربان، غدیر و گرامیداشت روز عرفه، اظهار کرد: این همایش سرآغازی برای نظام‌مند کردن موضوع امنیت اقتصادی در کشور است.

وی افزود: از مدت‌ها قبل به دنبال این بودیم که چگونه قوه قضاییه و فعالان اقتصادی با همکاری می‌توانند از ورود پرونده‌های این حوزه به دستگاه قضایی جلوگیری کنند.

معاون اول قوه قضاییه بیان کرد: نام‌گذاری و تعیین شعار سال در سنوات اخیر حاکی از این است که امروز دغدغه نظام، مسائل اقتصادی است؛ در حوزه‌های دیگر مشکل نداریم امروزه نظام تثبیت شده و هیچ مشکل امنیتی نداریم.

حجت‌الاسلام و المسلمین مصدق با بیان اینکه اتاق فکر دشمن بر روی مسائل اقتصادی متمرکز شده و برنامه‌ریزی می‌کند، گفت: مقام معظم رهبری به دفعات فرمودند که بر روی اصول مقاومت کنیم و مقاومت به معنای قطع ارتباطات با دنیا نیست.

معاون اول قوه قضاییه افزود: طی سال‌های اخیر واژه اقتصاد مقاومتی وارد لغات و فعالیت‌های ما شده است. حاکمیت باید از فعالان اقتصادی دفاع و حمایت کند، جذب سرمایه و حمایت از سرمایه‌گذاری و سرمایه‌گذاران باید انجام شود.

وی افزود: قوه قضاییه همانطوری که به صورت قاطع و جدی با فساد و مفسد اقتصادی مبارزه می‌کند از اقتصاد و سرمایه‌گذاری سالم حمایت می‌کند و خواهد کرد. 

حجت‌الاسلام و المسلمین مصدق گفت: قوانین زائدی در خصوص حوزه سرمایه‌گذاری داریم که باید این موارد مجددا بررسی شود. باید از خرد تمام ذی نفعان و نخبگان دانشگاهی در این مسیر استفاده کنیم و در مسیر تمدن نوین اسلامی حرکت کنیم.

وی افزود: اگر بخواهیم پیشرفت کنیم لازم است که به کمک دولت فعالان اقتصادی و دستگاه قضایی وارد حوزه اقتصادی شویم و به فعالان این حوزه کمک کنیم. طی سال‌های گذشته همواره فکر بنده این بود که اگر وزیر اقتصاد و معاونان وی از میان فعالان حوزه اقتصاد انتخاب شوند چه اشکالی دارد؟ 

حجت‌الاسلام و المسلمین مصدق گفت: فعالان اقتصادی حاضر در این جمع نیازی به مال و اموالی که در قبل کارهایی که انجام می‌دهند، ندارند و دغدغه‌هایشان برای نظام و انقلاب است پس باید به آن‌ها کمک و از اقداماتشان حمایت شود.

وی افزود: طبق گزارشی که به بنده اعلام شد حدود ۳۰ پرونده در حوزه سرمایه‌گذاری و فعالان اقتصادی نیاز با اعمال ماده ۴۷۷ دارد، در جریان این پرونده‌ها نیستم اما آمادگی داریم موارد را بررسی کنیم.

انتهای پیام/

لینک منبع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا