اخبار

"شیطان" و "هوای نفس" در کمین ثواب حج زائران هستند/ "اخلاص" تنها نگهدارنده اثرات حج پرشین طب

"شیطان" و "هوای نفس" در کمین ثواب حج زائران هستند/ "اخلاص" تنها نگهدارنده اثرات حج پرشین طب

نماینده ولی فقیه در امور حج و زیارت با تاکید بر این که زائران باید حج خود را با اخلاص انجام دهند، از “شیطان” و “هوای نفس” به عنوان دزدانی نام برد که در کمین از بین بردن آثار وجودی حج زائران هستند.

به گزارش گروه اجتماعی خبرگزاری تسنیم، حجت‌الاسلام والمسلمین سیدعبدالفتاح نواب در همایش زائران کاروان‌های اهل سنت که در هتل علیان الماسی مکه مکرمه برگزار شد با بیان اینکه خدا را شاکر باشید که گوهر گران‌بهای حج را نصیب‌تان کرده است، اظهار کرد: حج یکی از هدایای ارزشمندی است که خدا قسمت بندگانش می‌کند و باید با اعمال صالحه از آن مراقبت کرد.

وی با بیان این که موارد ارزشمند و گران‌بها از قبیل طلا و جواهرات دزدانی دارد که مدام به فکر ربودن از صاحب‌شان هستند، خاطرنشان کرد: دزد حج «شیطان» و «هوای نفس» است که می‌خواهند اجر و ثواب زائر را از بین ببرند؛ بنابراین باید مراقب باشید آثار حج در وجودتان بماند و تسلیم این دو نشوید.

نماینده ولی فقیه در امور حج و زیارت ادامه داد: آثار وجودی حج این است که وقتی به ایرانی برمی‌گردید انسان دیگری شوید. کسانی که از حج برمی‌گردند و همان آدم قبل هستند و تحولی در آن‌ها صورت نگرفته است متحمل خسارتی سنگین و جبران ناپذیر شده‌اند.

وی با مطرح کردن این پرسش که چه کنیم که آثار وجودی حج از بین نرود و اسیر شیطان هم نشویم، گفت: تنها چیزی که می‌تواند اثرات حج را حفظ کند «اخلاص» است. برای رسیدن به اخلاص باید با خدا عهد ببندیم که همه کار‌ها برای رضای اوست و دنبال مسائل دنیوی دیگر نیستیم.

سرپرست حجاج ایرانی به زائران بیت الله الحرام توصیه کرد اخلاص و تواضع را به عنوان دو ویژگی حاجی واقعی در اولویت رفتار‌هایشان قرار دهند و گفت: اگر می‌خواهید جوهره این سفر در زندگی‌تان منتقل شود زمانی که به کشور برمی گردید نسبت به قبل متواضع‌تر باشید و بیشتر از قبل به عبادات و راز و نیاز بپردازید و سرکشی و دیدار با اقوام و آشنایان و خدمت به آنان را در دستور کار قرار دهید.

نماینده ولی فقیه اضافه کرد: کسی که نیت خود را خالص کند و همه کار‌هایش برای رضای خدا باشد زندگی دنیوی بهتری خواهد داشت و اگر اخلاص واقعی داشته باشد قطعاً از پل صراط عبور خواهد کرد.

به گزارش تسنیم، در ابتدای این همایش حجت‌الاسلام والمسلمین هادی اکبری مدیر اهل سنت بعثه مقام معظم رهبری از حج به عنوان یک عبادت اشتثنایی نام برد و تأکید کرد که هیچ عبادتی ثواب و بهره‌اش به اندازه حج نیست.

وی به حجاج توصیه کرد قدر این سفر را بدانند و تلاش کنند که با انجام درست و کامل اعمال حج مقبولی داشته باشند و از آن محافظت کنند تا تحول بزرگی در زندگی‌شان ایجاد شود.

انتهای پیام/

لینک منبع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا