اخبار

"نمایشگاه الکامپ ۱۴۰۲" آغاز شد/ "قطعی برق" اتفاق ویژه افتتاحیه نمایشگاه! پرشین طب

"نمایشگاه الکامپ ۱۴۰۲" آغاز شد/ "قطعی برق" اتفاق ویژه افتتاحیه نمایشگاه! پرشین طب

بیست‌وششمین نمایشگاه بین‌المللی الکترونیک، کامپیوتر و تجارت الکترونیک، با شعار «آینده بهتر برای اقتصاد دیجیتال» آغاز به کار کرد؛ قطعی برق در افتتاحیه الکامپ ۱۴۰۲ سخنرانی رئیس صندوق نوآوری را نیمه تمام گذاشته و باعث شد نوبت به وزیر ارتباطات هم نرسد!

به گزارش خبرنگار اجتماعی خبرگزاری تسنیم، بیست‌وششمین نمایشگاه بین‌المللی الکترونیک، کامپیوتر و تجارت الکترونیک، با شعار «آینده بهتر برای اقتصاد دیجیتال» و با حضور قریب به اتفاق شرکت‌های فعال در حوزه فناوری اطلاعات و ارتباطات،آغاز به کار کرد.

در بیست و ششمین نمایشگاه بین‌المللی الکترونیک، کامپیوتر، تجارت الکترونیک (الکامپ) بیش از ۴۵۰ شرکت حضور و مشارکت دارند که از این تعداد ۵۰ شرکت خارجی و از کشورهای ازبکستان، فرانسه، پاکستان، بوسنی، سوریه، چین، روسیه، ترکیه، ارمنستان و عراق هستند که نوین‌ترین برنامه‌ها، تولیدات و خدمات خود را ارائه می‌کنند.

در نمایشگاه امسال حضور استارت‌آپ ها، شرکت‌های نوآور و خلاق و دانش بنیان بسیار پررنگ‌تر از سال‌های گذشته است به‌طوری که از تعداد شرکت‌های حاضر در نمایشگاه، به حدود ۱۵۰ شرکت دانش‌بنیان و استارت آپ می‌رسد.

بیست و ششمین نمایشگاه بین‌المللی الکامپ با هدف ارائه آخرین دستاوردهای کشورمان در حوزه فناوری اطلاعات، معرفی جدیدترین محصولات و دستاوردهای شرکت‌های داخلی، توسعه تجارت الکترونیک، فراهم کردن زمینه‌های جذب سرمایه خارجی برای شرکت‌های دانش بنیان و یا استارتاپ‌های داخلی، ترویج فرهنگ استفاده از فناوری و محصولات تجارت الکترونیک در زندگی روزمره، فراهم شدن بستری برای تعاملات و همکاری‌ها برای شرکت‌های حوزه تجارت الکترونیک و کامپیوتر و ارتباطات و جذب بازارهای منطقه برگزار می‌شود.

پذیرش تعدادی از مقامات دولتی و خصوصی از ۲۰ کشور جهت برپایی نشست‌های B2B و همچنین بازدید و آشنایی با ظرفیت‌های داخلی، از برنامه‌های اصلی این رویداد مهم به‌شمار می‌رود. برگزاری بیش از یکصد سخنرانی و ده‌ها نشست و سمینار و کارگاه‌های تخصصی و حضور مقامات، کارشناسان، متخصصان و استادان دانشگاه‌ها با هدف ارتقا کیفیت و اطلاعات فنی در صنعت الکترونیک و کامپیوتر، از دیگر برنامه‌های جانبی الکامپ امسال است.

این نمایشگاه در هشت بخش اصلی؛ الکترونیک صنعتی، کامپیوتر و سخت‌افزار، نرم‌افزار و خدمات مرتبط، تجهیزات ارتباطی، تجهیزات صوتی و تصویری، تجهیزات مخابراتی، تجهیزات اندازه‌گیری و کنترل و خدمات فنی و پشتیبانی برگزار می‌شود.

الکامپ به عنوان بزرگترین رویداد فناوری اطلاعات و ارتباطات کشور، عرصه طراحی، ساخت، تولید و پشتیبانی از محصولات، خدمات، محتوا و راهکارهای صنایع الکترونیک، کامپیوتر و دیجیتال کشور است که با حضور گسترده و چشمگیر دست‌اندرکاران این حوزه برگزار می‌شود.

بیست‌وششمین دوره نمایشگاه الکامپ از امروز ۴ تیرماه آغاز به کار کرده و تا ۷ تیرماه در محل دائمی نمایشگاه‌های بین‌المللی تهران ادامه خواهد داشت.

اما افتتاحیه این نمایشگاه نیز امروز صبح با حضور دکتر روح الله دهقانی فیروزآبادی معاون علمی و فناوری اقتصاد دانش‌بنیان ریاست جمهوری، دکتر محمد صادق خیاطیان؛ رئیس هیئت عامل صندوق نوآوری و شکوفایی، عیسی زارع‌پور وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات و توانگر رئیس کمیته اقتصاد دیجیتال مجلس شورای اسلامی برگزار شد.

یکی از حاشیه‌های مهم مراسم افتتاحیه الکامپ ۱۴۰۲ در میانه سخنرانی دکتر خیاطیان؛ رئیس هیئت عامل صندوق نوآوری و شکوفایی رخ داد درحالی خبرنگاران و تصویربرداران رسانه‌ها در حال ضبط و پوشش این مراسم به صورت زنده بودند، برق سالن قطع شده که بعد از چندین بار قطعی و وصل برق نهایتاً دکتر‌ خیاطیان سخنرانی خود را نیمه‌تمام گذاشت و نوبت به سخنرانی عیسی زارع‌پور وزیر ارتباطات هم نرسید.

انتهای پیام/

لینک منبع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا